AUGUSTUS lem, herdenkt zijn 40-jarig priesterschap en wordt be noemd tot geheim kamerheer van Z. H. den Paus. 16. Voor het aanbrengen van een electrische noodverlichtings installatie in het gemeentelijk Concertgebouw, alsmede voor het aanschaffen van een reserve batterij daarvoor, wordt een bedrag van 2.450,- beschikbaar gesteld. 17. Ter gelegenheid der herdenking van den 1 oosten ge boortedag van wijlen den heer P. H. van der Lev, in leven directeur der Rijkskweekschool voor Onderwijzers, wordt op zijn graf een krans gelegd namens het P. H. van der Leyfonds. De Kunstkring „Spaarndam" herdenkt zijn 20-jarig bestaan met een concert op de Westkolk. 18. In de vergaderzaal der Provinciale Staten wordt een bijeen komst gehouden van burgemeesters uit deze provincie, waarbij de heer Piek uit 's-Gravenhage een uiteenzetting geeft over het doel en streven van den Nederlandschen Volksdienst. Benoemd tot rechter in de Arrondissements-Rechtbank alhier Mr. H. J. Ferwerda, thans plaatsvervangend rechter. Op 22 Augustus d.a.v. wordt hij geïnstalleerd in zijn ambt. 19. Bij beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken worden de Provinciale Staten en Gemeenteraden met ingang van 1 September a.s. opgeheven. 20. Voor het aanleggen van een stalen persgasleiding in het oostelijk trottoir van den Rijksstraatweg wordt een be drag van 24.000,- beschikbaar gesteld. Door het gemeentebestuur wordt onder dankbetuiging aanvaard een door de Vereeniging tot Uitbreiding der Ver- Zameling van Kunst en Oudheden in het Gemeentelijk Museum te Haarlem aangeboden schilderij van Cornelis Spoor, voorstellende een jongensportret. 23. De Kantonrechter behandelt 150 zaken tegen personen, die zich in de week van 7 tot 13 Augustus hebben schuldig gemaakt aan verkeersovertreding. - Ill -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 155