AUGUSTUS-SEPTEMBER 25. t Mevrouw O. C. A, Burdet-van der Vliet te O ver veen, bekend filantrope. 27. Dr. L. D. Terlaak Poot, predikant der Ned. Hervormde gemeente te s-Gravenhageen vroeger als zoodanig te Haar lem werkzaam, herdenkt zijn zilveren ambtsjubileum. 28. f Dr. J. F. M. Sterck te Aerdenhout, oud-schoolopziener en bekend Vondelkenner en letterkundige. In de vacature van een lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, ontstaan door het overlijden van mevrouw A. H. Loeff-Bokma, wordt benoemd mevrouw A. G. Ott de Vries-Metz. 29. Ir. W. J. Burgersdijk neemt afscheid als directeur der N.Z.H.T.M. Het personeel biedt hem als dank voor zijn uitnemende leiding en medeleven met het personeel een jol aan. De heer W. J. B. van Liemt, die op 31 Augustus a.s. af treedt als wethouder, houdt in de oude raadzaal een afscheidsreceptie De gemeenteraad van Heemstede houdt zijn laatste ver gadering. Aan den heer J. de Jong, hoofd der U.L.O- school wordt eervol ontslag verleend wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd; deze wordt opge volgd door den heer H. Venema, schoolhoofd te Borger. 30. De collecten, gehouden ten bate der t.b.c.-bestrijding brengen de volgende bedragen op: te Haarlem f 3.592,-; te Heemstede f 840,-; te Aerdenhout 604,- en te Bloemendaal 646,-. 31. De titel van regeerings-commissaris vervalt en wordt ver vangen door dien van burgemeester. SEPTEMBER 1. Mejuffrouw D. van der Waal, directrice van de Haarlem- sche Huishoud- en Industrieschool herdenkt het feit, dat zij gedurende 25 jaar aan deze school is verbonden. Ter herdenking van den 275sten sterfdag van Frans Hals legt de heer H. F. Boot namens de Haarlemsche schilders een krans op het graf in het koor van de Groote Kerk. - 112 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 156