SEPTEMBER van de Bank van Leening, niet voldoende is geweest, wordt het crediet door den burgemeester verhoogd met f i .269,52 en alzoo gebracht op 5.269,52. 17. De 4-jarige L. Alders, spelende in de Cederstraat, wordt door een auto van den Dienst der Gemeentereiniging aangereden en overlijdt. Voor het eerst na 17 jaar worden weer in het openbaar bokswedstrijden gehouden. 18. t De heer G. J. Veldheer, gepensionneerd commies der Nederlandsche Spoorwegen. 19. f Mejuffrouw J. E. de Ridder, hoofd van de Wilhelmina Fröbelschool. In de Kennemerstraat is een wielrijdster in aanraking gekomen met een auto en overlijdt later aan de gevolgen daarvan. 22. Mgr. H. P. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem der Oud-Katholieke Kerk, herdenkt zijn zilveren ambts jubileum. 23. De heer J. A. Dorresteijn, hoofdinspecteur bij den Dienst van den Hout, de plantsoenen en de begraaf plaatsen, wordt benoemd tot directeur van dien dienst op een jaarwedde van 4.500,-. De Secretaris-Generaal van het Departement van Binnen- landsche Zaken, keurt het raadsbesluit van Haarlem inzake de reorganisatie van de Dreef, doch dat door Gedeputeerde Staten was vernietigd, goed. t Mr. Dr. J. F. Veeren, oud-gemeente-secretaris van Bloemendaal. 24. Door den burgemeester wordt besloten voor de gemeente te huren het perceel 123 aan den Zijlweg voor het even tueel huisvesten van een Joodsche school voor gewoon lager onderwijs. De huur geschiedt voor den tijd van 4 achter eenvolgende weken voor een totaal-huurprijs van 100,- en zal telkens met een periode van vier weken, tot ten hoogste 2 jaar, worden verlengd. (Zie 23 October). 26. In perceel Parklaan 42-44 is een kleedingmagazijn in gericht van den Nederlandschen Volksdienst. - ii4 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 158