- "5 - SEPTEMBER-OCTOBER Mevrouw T. Thiel-Wehrbein, vroeger een bekende persoonlijkheid in de Haarlemsche Vrouwenbeweging. 27. De Algemeene Nederlandsche Wielrijdersbond organiseert een stedenschoondag, waaraan door een 1500-tal dames en heeren uit ons land wordt deelgenomen. Ds. J. W. Siertsema, die 1 October a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum als predikant bij de Gereformeerde Kerk hoopt te herdenken, wordt in het kerkgebouw aan den Kloppersingel gehuldigd. In den Stadsschouwburg wordt de winteractie van Winter hulp in Noordholland officieel geopend door Mr. A. J. Backer, Commissaris der provincie Noordholland. De Nederlandsche Montessorivereeniging houdt alhier een tweedaagsch congres. De heer Adr. Antonisse te Zaandam wordt door den kerkeraad der Evangelisch-Luthersche gemeente alhier benoemd tot organist. 28. f De heer F. H. van der Miesen, koster der Nieuwe Kerk en beambte bij de Diaconie der Ned. Hervormde gemeente. 30. f Op het Kennemerplein wordt de 12-jarige A. Nessen door een vrachtauto aangereden en overlijdt aan de gevolgen daarvan. OCTOBER 1. De Commissaris der provincie Noordholland heeft met ingang van dezen datum aan de heeren Mr. A. Bruch, A. W. Michels, L. van der Wal en Mr. Dr. P. J. Witte- man op hun verzoek eervol ontslag verleend uit hun ambt van lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland, onder dankbetuiging voor hun diensten aan de provincie bewezen. Tevens heeft genoemde Commissaris benoemd tot bestuursraad de heeren Mr. W. N. Felhoen Kraal, Dr. A. C. Groeneveld, W. H. M. Niënhuis Ruys en Mr.W. J. Schönhard. Deze bestuursleden zullen, tezamen met den heer J. Saal, die in functie blijft, den Commissaris der provincie in het uitoefenen van het provinciaal be stuur bijstaan. De heer J. A. A. Ochtman herdenkt zijn zilveren jubi-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 159