- 3 - Na afloop der vergadering hield Mevrouw Sterck haar voor dracht over Haarlem's binnenhoven. Een drietal excursies konden ondanks de beperkte vervoer- mogelijkheid toch voortgang vinden: op 26 Juli werden de Zaanlandsche Oudheidkamer te Zaandijk, het Molenmuseum en de Oliemolen Het Pink te Koog aan de Zaan bezocht; op 21 Augustus wandelde des avonds een zeer groot gezel schap onder leiding van ons bestuurslid B. F. Enschedé over diens buitenplaats „Ipenrode" te Heemstede; op 11 October trokken wij naar het landgoed „Waterland" onder Velsen, waar Mevrouw C. Baronesse van Tuyll van Serooskerken- Boreel ons met enkele dames allercharmantst ontving en ons de zoozeer gewenschte voorlichting gaf. Vooral de fraaie en kostbare bibliotheek trok de aandacht. Ge ziet het: het vereenigingsleven heeft niet gesluimerd, al wordt de vindingrijkheid van het bestuur op zware proef gesteld. Het bestuur vergaderde enkele malen om het bovenstaande voor te bereiden maar ook om over andere zaken van ge dachten te wisselen. Voor de dringende restauratie van het Broodhuis van Pater Blommert werd een subsidie toegezegd en uitgekeerd. Het herstel van de beide fraaie perceelen Spaarne 42 en 108 had onze bijzondere aandacht en al zijn de werkzaamheden nog niet begonnen, wij weten, dat de stad Haarlem en de Vereeniging Hendrick de Keyser de noodige stappen in die richting ondernemen. Met de eige naresse van het Slot te Heemstede stonden wij in contact over de maatregelen welke het behoud van de bestaande fragmen ten zouden vergen; thans is ook de Gemeente Heemstede daarin gekend, zoodat naar wij hopen, aan verder verval paal en perk zal worden gesteld. Het verheugt ons U te kunnen melden, dat van gemeente wege de reclameborden onder de aesthetische loupe zijn ge nomen en onder voortdurende controle zijn geplaatst, zoodat hierin al de noodige verbetering begint merkbaar te worden. Aan de Amsterdamsche Vaart zult ge den molen „Zelden- pas" missen, gelukkig is deze wiekendrager niet voor afbraak verkocht, maar siert hij thans het polderlandschap bij Rijp- wetering. De Bond Heemschut hield zijn jaarvergadering in onze stad en verbond daaraan een wandeling langs het oude gedeelte,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 15