NOVEMBER geheven en 19 dergelijke commissies aangewezen om te blijven rusten. (Zie gemeenteverordening d.d. 7 Novem ber 1941, no. 189. ie Afd. no. 59"5)- De heeren M. van Driel en Ir. H. F. Ott de Vries worden benoemd tot gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem in de vacaturen van de heeren J. C. van Ommeren en J. W. van Santé, welke ontheven zijn uit hun functie. 8. t Mevrouw J. Struick-Kosters, oud 100 jaar, oudste inwoonster van Heemstede. 10. t Ds. Tj. Petersen te Heemstede, emeritus predikant der Gereformeerde Kerk te Boskoop. f Ir. J. Hidde Nijland te Överveen, lid van den Rijks dienst voor Werkverruiming te 's-Gravenhage. 15. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge houden van werken van Jan Poortenaar. De Stichting Winterhulp te Haarlem organiseert voor de eerste maal in dit seizoen een éénpans-maaltijd. 16. Het telefoondistrict Haarlem kan men thans automatisch bereiken van's-Gravenhage uit. Echter nogniet omgekeerd. 17. Tot kanunnik van het Kathedrale Kapittel is benoemd Mgr. F. B. J. M. Filbry, plebaan. t De heer P. Bon Czn. te Heemstede, directeur der N.V. Oliefactory P. Bon Czn., en bestuurslid van de Neder- landsche Harddraversvereeniging. 18. De heer B. Ch. Ledeboer, geneesheer-directeur van de Inrichtingen der Christelijke Vereeniging tot verpleging van lijders(essen) aan vallende ziekte, promoveert tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld: Over epilepsieën bij kinderen en klinische studie van het epilepsie-vraagstuk" f De heer J. Verdel, secretaris van den Haarlemschen Melkhandel. Mr. Dr. J. H. H. Hülsmann, oud-directeur der N.V. Algemeene Trust Maatschappij. 19. Benoemd wordt tot directeur der H.B.S. A met 5-jarigen cursus de heer G. A. van Schaik. - 120 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 164