NOVEMBER-DECEMBER 20. Het orgel in het Concertgebouw is gerestaureerd en wordt hedenavond voor het eerst bespeeld. 22. In de Groote Kerk worden een tentoonstelling en confe renties gehouden, uitgaande van de Alle Dagkerk. 25. De heer J. W. Zigeler wordt geïnstalleerd als burge meester van Bloemendaal. 26. De Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden te Haarlem besluit in beginsel een tweeden predikant te benoemen. 27. f De heer W. Dijkstra, exploitant van de uitspanning Kraantjelek te Overveen. 28. De heer J. de Jong neemt afscheid als hoofd der Bronstee- school voor U.L.O. te Heemstede wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. t De heer C. van den Berg te Santpoort, oud-hoofd boekhouder der reederij Bus aan het Spaarne. 29. f Dr. G. H. Mulder te Heemstede, rustend arts. DECEMBER 1. De heer J. H. de Ruiter te Arnhem aanvaardt te Haar lem zijn ambt als ontvanger der registratie en domeinen. De heer A. M. Duytshoff herdenkt zijn zilveren jubileum als directeur van het Hotel Lion d'Or. 2. f De heer P. A. Lens, vroeger notaris te Utrecht. f De heer W. Rus, controleur bij de Arbeidsinspectie. 5. Verschenen is de gemeentebegrooting voor 1942, slui tende met een begroot tekort van 2.367.167,- of 251.166,- meer dan over het vorig jaar. De inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst worden geraamd op 20.587.194,-. 6. In den Stadsschouwburg en later in het gemeentelijk Concertgebouw wordt de 150ste geboortedag van Mozart herdacht in den vorm van concerten. De heer Robert Peereboom treedt af als hoofdredacteur van Haarlem's Dagblad. De heer A. IJzerman te Bloemendaal, oud-hoofd eener school, herdenkt zijn 75sten verjaardag. - I2X -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 165