waarbij enkele gebouwen en kerken, benevens eenige hofjes werden bezichtigd. Uw Voorzitter en Secretaris waren dit maal te gast bij deze landelijke vereeniging en mochten den dank van de vergadering in ontvangst nemen voor de voor bereiding van de wandeling en de gelukwenschen met de zoo fraaie stad, waarin „Haerlem" waakzaam was en blijft. Van 14 tot en met 21 Juni verleenden wij gastvrijheid aan de Afdeeling Haarlem e. o. van het Algemeen Nederlandsch Verbond voor een tentoonstelling van boeken en tijdschriften over folklore en heemkunde. In het vorige jaarverslag werd gemeld, dat de fotoverzame ling in bruikleen aan de Gemeente Haarlem was afgestaan en een onderdak had gevonden in het Gemeente-archief. De catalogiseering werd voortgezet en is thans zoover gevorderd, dat de topografie van Haarlem kan geraadpleegd worden. Noemde ik U reeds het kostbare geschenk van de ruitjes uit de Comansgildekamer, talrijke aanwinsten mochten wij ontvangen: boeken en foto's. Allen milden gevers hier te bedanken zou ondoenlijk zijn, alleen zou ik den heer W. P. J. Overmeer willen noemen, die niet nalaat eenige malen per jaar ons met foto's te verblijden. Het ledental groeit, Haerlem bloeit! Toch mogen wij ook hen niet vergeten, die goede Haarlemmers (met aa of met ae) zijn geweest en die in het afgeloopen jaar zijn verscheiden. Wederom zult ge enkelen hunner in ons jaarboek herdacht vinden, naast hen dienen echter te worden genoemd: Ir J. A. Reus, directeur van het Gemeente Electriciteitsbedrijf en mededirecteur van de PEGEM, de heer Leo Speet, bekwaam journalist en hoofdredacteur van de Nieuwe Haarlemsche Courant, de oud-directeur van den Stadsschouwburg C. C. M. van Hees en Mgr M. P. J. Möllmann, oud-vicaris-generaal in het Bisdom Haarlem. Mogen zij allen den vrede gevonden hebben Een aantal leden moest wegens vertrek naar elders be danken. Ook het bestuurslid Mr C. M. J. de Jongh zult ge op onze samenkomsten niet meer aantreffen. Het bestuur is hem dankbaar voor zijn vele bemoeiingen in het belang van Haerlem gedaan en zijn nimmer verflauwende belangstelling in de werkzaamheden onzer Vereeniging. Ziet hier het overzicht over 1941. Reden tot klagen is er allerminst: het ledental stijgt, de belangstelling is groeiende.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 16