JOHANNES VISSER 24 Januari 1873-24 Februari 1941 Johannes Visser werd den 24en Januari 1873 te Sloten in Friesland geboren. Zijn beide ouders waren Friezen. Daar Johannes' vader schipper was en nog werkzaam in zijn bedrijf, moest de jonge knaap in zijn eerste levensjaren lange tijden aan den wal doorbrengen ten huize zijner groot ouders te Sloten en Woudsend. In 1883 vestigden zijn ouders zich te Haarlem, nadat zijn vader het schippersbedrijf had vaarwel gezegd. Johannes bezocht de lagere school bij den heer Moerbeek in het gebouw, dat toenmaals gevestigd was in de Lange Begij nestraat. Na de lagere school verlaten te hebben volgde hij den avondcursus aan de Kunstnijverheidschool en toen hij daar een goeden indruk maakte werd hij in staat gesteld ook den dagcursus te volgen. Na deze cursussen werkte hij eenige jaren bij een decoratie schilder te Amsterdam. Doch toen deze, een Belg, weer ver trok naar zijn land vestigde Visser zich opnieuw te Haarlem. Hier maakte hij vele penteekeningen voor de firma En schedé en ontwerpen op reclamegebied voor de firma Ver- nout en Sluyters aan de Bakenessergracht, en voor dezelfde firma maakte hij ook teekeningen op steen. Doch te midden van alle deze werkzaamheden trok hem de schilderkunst het meest en hij mocht de voldoening hebben, dat hij mede door den verkoop zijner schilderstukken zijn inkomsten kon versterken. Tevens sloot hij zich in het jaar 1893 als lid aan bij het Teeken-college „Kunst zij ons Doel", dat regelmatig zijn teekenavonden naar het model organiseerde in de bovenste zaal van het Waaggebouw aan het Spaarne. Vele jaren is hij lid gebleven dezer vereeniging en was hij mede-inzender op de tentoonstellingen van werken der leden. Van Protestantschen huize nam hij ijverig deel aan het kerkelijk leven en die maatschappelijke instellingen, die daar mede in nauw verband staan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 21