- 8 - Door zijn aanleg gevoelde hij zich het meest aangetrokken tot het mede leiding geven aan de Christelijke arbeiders en aan de Christelijke jongelingschap en het valt niet te betwij felen dat deze oprechte persoonlijkheid voor velen in deze kringen tot groot nut zal zijn geweest. Zoo was hij redacteur van het weekblad „de Voorzorg" van den Christelijk Nationalen Werkmansbond en lid van het Hoofdbestuur van dezen bond. Visser was lid van het Bestuur van de Christelijk Historische Unie, afdeeling Haarlem en voorzitter van de Jonge-mannen vereeniging. In samenwerking met den initiatiefnemer Ds. Veen beijverde Visser zich voor het tot stand komen van een vereenigings- gebouw voor die vereeniging in de Lange Margarethastraat. Dit gebouw beantwoordt goed aan zijn doel, het gezelschap pelijk leven der jonge mannen te versterken, mede door lezingen en bijbelbesprekingen. Als lid van de Christelijk Historische Unie was hij gedurende verscheidene jaren lid van den Raad van Haarlem, waar hij niettegenstaande verschil van meening in aangename samen werking met zijne mede-raadsleden mocht verkeeren. Visser was gehuwd. Uit dit huwelijk sproten een zoon, die zeer jong zijnde overleed en een dochter, thans volwassen. Toen ik dan in de gezellige huiskamer, waar de goedver zorgde bloemplantjes kleurig uitkwamen tegen de barre win tersneeuw buiten, van zijn weduwe al deze biografische gegevens omtrent onzen oud-collega Jan Visser had ontvan gen, was het oogenblik van scheiden gekomen - niet zonder dat bij mij een zeer aangename herinnering aan dit bezoek bleef voortleven. H. F. Boot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 22