MR. JOHANNES BERNARDUS BOMANS ii Mei 1885-20 Maart 1941 Toen het College van Gedeputeerde Staten van Noordhol land op Woensdag 19 Maart 1941, na het behandelen van de wekelijksche agenda, uiteenging, mocht geen der leden ver moeden, dat de waarnemend-commissaris, Mr J. B. Bomans, in den vroegen morgen daarna door zijn Schepper zou worden opgeroepen. Plotseling werd deze levenslustige, nog altijd jeugdige politicus van formaat, aan wien het vaderland, de provincie, de gemeente Haarlem en speciaal de katholieke gemeenschap zooveel te danken hebben, uit zijn werk, uit zijn gezin weggerukt. Mr Johannes Bernardus Bomans werd 11 Mei 1885 te Amsterdam geboren. Zijn opleiding ontving hij te Rolduc en na een korte opleiding voor den handel ging hij te Leiden rechten studeeren. Nadat hij in 1913 op stellingen promo veerde, vestigde hij zich te Haarlem als advocaat en procureur samen met Mr F. M. Hagemeijer. 1 Juli 1915 werd hij te Haarlem in den raad gekozen en 1 December 1916 deed hij zijn intrede in de Tweede Kamer voor het district Haarlemmermeer. September 1917 benoemde de vroedschap hem tot wethouder van de bedrijven, welke functie hij later verwisselde met die van wethouder van finan ciën. 4 Juli 1923 werd hij door de leden van de Provinciale Staten in Noordholland, van welk college hij reeds geruimen tijd lid was, tot Gedeputeerde uitgekozen. Hij trad toen af als wethouder en raadslid der gemeente Haarlem. In 1928 be dankte hij voor een nieuwe candidatuur voor de Tweede Kamer. Als provinciaal bestuurder werden hem achtereen volgens Financiën, Sociale Zaken, Waterstaat en Werkver schaffing toevertrouwd. Met deze sobere necrologie is Mr Bomans echter niet geteekend. Hij was een strijdend katholiek, een sociaal voelend mensch, een begenadigd redenaar, een doorzetter en een scherpzinnig jurist. Men vertrouwde hem de verschillende verantwoordelijke openbare functies toe om zijn helder inzicht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 25