MR MARCUS SLINGENBERG 2i October 1881-9 Mei 1941 Mr Marcus Slingenberg werd op 21 October 1881 ge boren te Beerta. Zijn gymnasiaal en universitair onderwijs ontving hij in Groningen, waar hij tot doctor in de rechtswetenschappen promoveerde. Was hij alzoo van geboorte en opvoeding een Groninger en bleef de grondtoon van het Groningsch volkskarakter te onderkennen, zijn levensarbeid verrichtte hij in Holland, en wel speciaal in en van uit Haarlem. Velen hebben hem gekend als den strijdbaren pleitbezorger en voor verscheidenen was hij in latere jaren als notaris tot steun, doch de meeste bekendheid verwierf hij als Regent. Slingenberg had in ruime mate de gave om leiding te geven. Dat bleek al ras in de broederschap van candidaat-nota- rissen, van welke landelijke organisatie hij op jeugdigen leeftijd voorzitter werd. Dat hij met deze gave, ook in het staatkundig leven, waar toe hij zich aanstonds na zijn vestiging in Haarlem in 1906 aangetrokken gevoelde, een vooraanstaande plaats zou in nemen, was te voorzien. Vrij gauw werd hij lid van den Gemeenteraad, waar hij weldra tot de prominenten behoorde. Evenwel werd zijn arbeid in dat College afgebroken door zijn benoeming tot Lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland in 1916. Dit ambt vervulde hij voor de eerste maal gedurende de periode 1916-1919, in welke hij de leiding had bij de tot standkoming van het Hoogheemraadschap Noordhollandsch Noorderkwartier, een organisatie, voor de waterstaatkundige ontwikkeling van eminente beteekenis. In datzelfde triënnium werd hij, als eerste, voorzitter van den Raad van Toezicht op de provinciale bedrijven, te weten het Provinciaal Electriciteitsbedrijf en het Provinciaal Water leidingbedrijf. Van stonde aan zag hij in, hoe bij het bestuur van recht-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 35