- i7 - heid behouden, voor hen, die er moesten wonen bewoonbaar blijven en niet tenslotte onder curateele van het Rijk geraken. Voor die overtuiging gaf hij zich geheel; zij deed hem misverstand bij eigen menschen riskeeren en kiezersgunst versmaden. Het pleit voor het gezond inzicht van Haarlem's burgerij, dat zij zijn trouw aan die gemeente, welke hem zoo lief was, beloonde met een éclatant persoonlijk succes bij de eerst komende verkiezing, toen zijn fractie van 2 tot 5 leden steeg. De strijd voor Haarlem's gezonde financiën, d.i. voor Haarlem, door hem met succes gevoerd, doch onder zeer be zwarende omstandigheden ondernomen, is een treffend bewijs geweest van de onverzettelijkheid, die Slingenberg aan den dag wist te leggen, wanneer hij zich een plicht opgelegd zag. En zij, die hem voordien miskenden, zijn toen gaan inzien, dat Slingenberg, naar zijn Groningschen aard „tenax propositi", niet negatief hoofdig doch stellig trouw was. Zijn wethouderschap werd gevolgd door zijn verkiezing tot lid van Gedeputeerde Staten en daarna viel hem de onder scheiding ten deel, benoemd te worden tot Raadsman der Kroon, hetgeen een einde maakte aan zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer, waarin hij een gezagvolle positie innam, om vervolgens wederom - thans voor de derde maal - bij het dagelijksch bestuur van ons Gewest betrokken te worden, tot hij plotseling op 9 Mei 1941 aan zijn Gade, zijn kinderen, zijn vrienden en aan de gemeenschap ontviel. Zoo heeft hij, nevens de in breeden kring gewaardeerde vervulling van maatschappelijke functies, in en van uit Haarlem gedurende meer dan 30 jaren de publieke zaak gediend. Zijn stoere gestalte is uit het stadsbeeld van Haarlem, waarin ze een markante figuur was, verdwenen; zijn be moedigend woord en vriendschap zullen velen missen, het gemeenebest, aan welks belangen hij zich zoovele jaren met vollen inzet van zijn persoon heeft gewijd, kan nimmermeer een beroep doen op zijn bijzondere bestuurstalenten, er blijft echter over de dankbare herinnering aan een burger van beproefde trouw. Mr A. Bruch

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 37