bedrijven van de Provincie, Amsterdam en Haarlem. Hij was Voorzitter van de Commissie, aan wie in 1920 de opdracht werd verstrekt, een ambtenarenreglement voor de provinciale ambtenaren samen te stellen. Man van een bij uitstek helder verstand en doorkneed in de provinciale administratie, was hij zoowel voor de leden der Staten en van Gedeputeerde Staten, als voor de ambtenaren ter Provinciale Griffie, de natuurlijke vraagbaak, waartoe zij zich konden wenden, zeker een belangstellend en aandachtig hoorder te vinden, die, rustig en helder als hij was, steeds een oplossing wist voor de gerezen moeilijkheden, die uiteraard bij een zich steeds uitbreidende administratie niet gering waren. In zaken kort en bondig, had hij groote liefde voor zijn gezin en voor zijn familie in het algemeen, terwijl het beheer en de administratie van het in Overijssel gelegen familiegoed door hem met groote zorg werd gevoerd. Zijn belangstelling voor financieel beheer beperkte zich niet tot de overheids-fmanciën, doch richtte zich vooral ook op hethypotheekwezen. In 1909 werd hij benoemd tot Commissaris van de N.V. Rijnlandsche Hypotheekbank en trad hij tevens in den Raad van Toezicht van die instelling. Toen deze Bank in 1923 met de N.V. Haarlemsche Hypotheekbank fusio neerde, ging hij als Commissaris naar laatstgenoemde Bank over en werd in 1932 benoemd tot lid en Secretaris van den Raad van Toezicht. In 1941 volgde zijn benoeming tot President-Commissaris. Ook aan de N.V. Maatschappij voor Gemeente-Crediet te Amsterdam gaf hij zijn krachten. In 1934 werd hij benoemd tot Commissaris, tevens lid van den Raad van Toezicht van deze instelling. Sinds 1916 was hij Directeur van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen, sinds 1934 lid van het Dagelijksch Be stuur dezer instelling en in 1937 werd hij als opvolger van Jhr Boreel van Hogelanden tot onder-voorzitter gekozen. Met Vening Meinesz is heengegaan een man van forsche gestalte, zoowel geestelijk als lichamelijk, die wars van alles wat verdeeldheid kon brengen, zijn Land en Vorstin liefhad en samen met Commissaris Röell lange jaren op het Provinciaal Bestuur van Noordholland zijn stempel heeft gedrukt. Mr J. A. Vaillant - 21 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 45