- 54 - gehuwd met Catharine Ra ye, overleed op 26 Febr. 1681, zijn ongetrouwd gebleven broeder Willem, op 27 Mei van het volgende jaar. Bollenhofstede komt nu nomine uxoris in eigendom aan Mr Pieter Sligher, vendumeester der Ad miraliteit te Amsterdam, gehuwd met Brigitta Catharina Backer, de oudste dochter van Cornelis. Langzamerhand waren tusschen Sligher eenerzijds, en Joan van Margelis, Heere van Rheens, „possesseur ende Eijgenaer van seeckere hoffsteede genaamt Elswoud", ander zijds, „verscheijde questien ende differenten gereesen over ende ter saecke van het gebruyck der duynen ende wilder nissen tot Bollenhofstede thans genaemt Sandenhoeff be- hoorende die van ouds ende tot noch toe onafgeheynt hadde geleegen van de duynen van de voorschreeve hoffstede Elswoud". De oneenigheid liep zoo hoog, dat Marcelis om zijn vermeende rechten te beschermen zijn buurman en diens bedienden met gijzeling dreigde. Dan begint Sligher een proces voor de Houtvesterij van Holland. Na eenige jaren, doch hangende dit proces, komt op 6 April 1701, „dewijle bij verder vervolgh van die wedersijdsche proceduiren veel grooter verwijderingen ende onlusten tusschen de gemelte Litigerende parthij en stonden te ontstaen" een vergelijk tot stand. Aan de hand van een kaart door Antony Velsen, landmeter te Haarlem, gemaakt, worden de grenzen tusschen de bezittingen vastgesteld en voor gezamenlijke rekening wordt een rasterwerk geplaatst. Voorts verplichtte Slicher zich zijn jong vee niet meer te doen weiden op de duinen (dat is het tegenwoordige Parkx) van Elswout, terwijl Margelis zich verbond om zijn duinmeijer geen konijnen meer te doen vangen op Sandenhoeff's gebied. Niet lang genoot Mr Sligher van dezen vrede. Hij overleed op 4 Oct. 1702, zijn weduwe het vruchtgebruik, zijn kinderen Pieter en Eva Maria, gehuwd met Louis Guillaume baron van den Boetselaer, „Luitenant-Kolonel ende ritmeester van eene compagnie guardes te paard", den eigendom van Sandenhoeff nalatend. Een jaar later reeds hertrouwde de Wed. Slicher te Noord wijkerhout met Mr Frederik Rooseboom, raadsheer in het Hof van Holland, wien zij nog vijf kinderen schonk. (1) Zie jb. Haerlem 1940, blz. 124.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1941 | | pagina 92