- 68 - De passeerde nagten heeft het soo hart gevrooren, dat de gragten toeleggen. richten een cransje op 12. Desen avont slooten wij met de volgende persoonen een contract, om nu en dan eens bij malkanderen te koomen en malkanderen te tracteeren op de thee, een glas wijn en een burger maal tijd des avonds, als den heer Bongaert, (daar wij desen avond alle geweest zijn), de heeren Coen- jes, De Vos, Malefeyt en Van der Ligten18) met onse vrouwen, zullende daarmede bij zijn nicht Thoorn en de jongejuffr .Bongaart19) zoodat het geselschap 14 per soonen sterk is, werdende dit een cransje genaamt. staande horlogie 13. Nicht Thoorn doet mijn een heel mooy staande (horlo ge ten geschenke)het weer geheel en wert soel met een buy van donder, regen en hagel. nicht Thoorn en Johanna na Den Haag 14. Desen morgen gong nicht Thoorn en de meyt Johanna20) in de schuyt van 10 uuren op Leyden, om de reys na Den Haag voort te setten, denkende de eerste daar een dag of 14 en de andere 4 a 5 te blijven. ik tree in leescomp. 15. Ik treed nu in een leespartij of compagnieschap van ons 13, om alle maandelijkse en weekelijkse nieuwspapieren en andere boeken te lesen. 18. Desen avont waren Gaatje en ik bij de oude juffr. Koene op de thee en een glas wijn, zijnde daar een groot gesel schap. de kerkelijke attestatiën overgegeven 21. De kerkelijke attestatiën van Caatje en de meyden en mijn zijn heden afgegeven aan Domine De Brouwer bij desselfs huysbesoelong. Desen avont had men de heeren Coenjes en Bongaart met hare vrouwenen juffr. Merk man met haar zoon en dochter op de thee en een glas wijn, 25. ten welken eynde wij desen avond bij de laatstgen. juffr. waren. Men heeft sedert eenige dagen nog swaare coude, vorst en sneeu gehat. 't cransje is bij Malefeyt 26. Men hout heden ons cransje, als op den 12de gent., bij den heer Malefijt. nicht Thoorn komt te huys

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 106