- 3 - des morgens bij bakken uit de lucht, zoodat slechts enkele stout- moedigen de tocht aandurfden: van de 150 liefhebbers ver schenen slechts 10 op het appèl. Tot belooning voor hun volharding kregen ze droog weer en zelfs een zonnetje, zoodat zij en petit comité de wandeling onder gunstige omstandig heden konden volbrengen. Donderdag 18 Juni volgde een geanimeerde Algemeene Vergadering in het Vereenigingsgebouw De Hoofdwacht. De verslagen van secretaris en penningmeester werden goed gekeurd. Laatstgenoemde werd onder dankzegging voor het zorgvuldig gevoerde beheer gedechargeerd. Tot leden van de Commissie tot nazien van het financieele beheer gedurende 1942 werden benoemd de heeren A. D. Huysman en H. Korringa, tot plaatsvervangend lid Ir W. Badon Ghijben. Het bestuurslid J. D. Rutgers van der Loeff aan de beurt van aftreden, werd bij acclamatie herbenoemd en aanvaardde zijn mandaat. Talrijke mededeelingen van het bestuur volg den, waarvan een aantal reeds in vervulling konden gaan. Na de rondvraag sloot de Voorzitter de vergadering met een woord van dank en opwekking tot de aanwezigen. Op 14 en 16 Juli maakten telkens 100 leden gebruik van de geboden gelegenheid om Haarlem van het Spaarne af te bezichtigen. Men ging scheep aan de Turfmarkt, voer het geheele Spaarne in noordelijke richting af tot Spaarndam, waar werd aangelegd, zoodat de opvarenden het oude plaatsje konden bezichtigen. In Haarlem zelf moest nog al eens op het openen der bruggen worden gewacht, zoodat de mooie gevels aan den waterkant de deelnemers deden ge nieten. Een volgend maal hopen we een tocht met koers in zuidelijke richting te kunnen uitschrijven. Van 8 tot en met 23 Augustus waren in De Hoofdwacht 43 gapers te zien. Zij gaapten zonder uitzondering dat het een lust was deze 14 dagen lang en werden op hun beurt door 1100 bezoekers aangegaapt, waarvan velen buiten de stad kwamen. Het was een zeer gemengd gezelschap, dat daar stond opgesteld: velen waren in het catalogusje aangeduid als manspersoon, anderen als muzelman, politieagent, neger, nar, javaan, romeinsch krijgsman, boertje, een tweetal riep de gelijkenis met Dante op, twee anderen stonden slechts als „gaper" te boek. Ook was er een vrouwspersoon met een haast nieuwerwetsch aandoend hoofddoekje om; in tegen-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 15