JUNI 10.000,-. De eigenaar beloont den eerlijken vinder met ƒ1000,-. 16. Benoemd tot rijks-inspecteur voor het verkeer Ir J. A. Ch. Oudemans in de inspectie Haarlem. Regenten van het Hofje „De Bakenesserkamer" hebben aan het Rijk, de Provincie en de Gemeente een subsidie van f 20.000,- gevraagd, ten behoeve der restauratie van de gebouwen van dit hofje. De burgemeester besluit, dat de gemeente een crediet van ten hoogste 4000,- of 20% van het gevraagd bedrag zal beschikbaar stellen. (In ver band met de schaarschte aan materialen moet de restau ratie voorloopig worden uitgesteld). 19. Op het speelveld voor het paviljoen wordt een gazon aange legd. (zie 10 Juli). 22. f De 25-jarige mevrouw S. de W. wordt op het Soenda- plein door een vracht-auto aangereden en overlijdt kort daarop. Aan de Bakenessergracht 13 en Gedempte Oude Gracht 115 worden oude gevels gerestaureerd. 27. Het gebouw St Bavo, dat vroeger behoorde aan de Afdee- ling Haarlem van den R. Katholieken Volksbond is verkocht en bestemd voor de N. V. Vereenigde Haarlemsche bedrijven van meubelberging. Op de algemeene begraafplaats te Heemstede wordt op het graf van Dr J. Weener een gedenksteen onthuld. 28. Ds A. Snethlage, Nederlandsch Hervormd predikant te Spaarndam, houdt zijn afscheidsrede wegens het hem op zijn verzoek verleend emeritaat. In het Heemsteedsche Sportpark worden voor de eerste maal in deze omgeving windhondenrennen gehouden. 29. f De heer J. G. H. Hemelberg, bewaarder der Hypothe ken van het Kadaster. 30. Benoemd tot hoofd der School voor voorbereidend lager onder wijs aan de Berkenstraat mejuffrouw J. de Jong. Mr G. Sluis, president der Arrondissements-Rechtbank en Mr P. H. F. Bijl de Vroe, Kantonrechter, nemen afscheid van hun ambten wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. - 132 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 178