AUGUSTUS Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is de Da Costakweekschool aan het Nassauplein opgeheven. 14. Aan Jhr. J. P. W. van Doorn wordt door den Rijks- Commissaris in het bezette gebied ontslag verleend als burgemeester van Heemstede. f De heer W. F. Bremer, directeur van de N.V. Bremer''s Houthandel en een bekende persoonlijkheid in hcA Haarlem se he muziekleven. 15. Mgr W. L. A. Ammerlaan, vicaris-generaal in het bisdom Haarlem, die zijn zilveren priesterfeest herdenkt, wordt benoemd tot Geheim Kamerheer van Z.H. den Paus. De heeren H. P. A. van Dijk, oud-pastoor te Haarlem, wonende te Heemstede, G. de Vlieger, pastoor te Haarlem en G. van niekerk, pastoor te Overveen, her denken hun 40-jarig priesterambt. 16. f Mr Tj. Dijkstra, oud-griffier der Arrondissements-Recht- bank. 17. De heer M. J. G. J. van Leeuwen te Aerdenhout wordt geïnstalleerd als burgemeester van Naar den. 24. t Uc heer K. van Haeringen te Heemstede, leeraar aan het Christelijk lyceum. Een aantal Joodsche ingezetenen van onze stad wordt naar Westerbork en Polen getransporteerd. De heer J. van Merkesteyn, die bij de Nationale Kam pioenschappen zwemmen de titels van 100-, 400- en 1500 meter borstcrawl heeft gewonnen, wordt door zijn ^wem- club Haarlemgehuldigd. 26. f De heer T. P. van der Leer, oud-broeder van Meeren- bosch en bekend drankbestrijder. 27. f Ds A. van Dijk te Heemstede, oud-zendeling-leeraar en predikant bij de Indische Staatskerk. f De heer G. A. A. Gussenhoven te Beverwijk, oud-voor zitter van de Spijskokerij der St. Vincentiusvereeniging te Haarlem. 2g. Aan Ir W. Mensert, wordt met ingang van 1 September

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 182