- 148 - DECEMBER van Justitie wordt in het arrondissement Haarlem weder een reclasseeringsraad gevestigd. Nadere voorschriften zullen nog worden gegeven. Heden treedt in werking een gewijzigde verordening, waardoor het mogelijk is geworden, dat voortaan steeds de volledige huurwaarde aan de geëvacueerden wordt vergoed. 2. Ter hoogte van Stoop's Bad heeft een botsing plaats tusschen een personentrein, komende uit Haarlem, en een goederentrein, komende uit IJmuiden. Eén reiziger wordt zwaar- en 20 worden licht-gewond. Bovendien wordt veel materieele schade aangericht. 4. Pastoor J. C. W. van der Wiel te Hoorn wordt benoemd tot deken der Roomsch Katholieke Kerk te Haarlem en tot pastoor der St. Josephparochie alhier. 5. De Stichting Winterhulp organiseert een St. Nicolaasfeest in de gemeentelijke Concertzaal, waaraan bijna 1000 kinde ren deelnemen. 6. In het Frans Halsmuseum aanvaardt Hauptdienstleiter Schmidt speelgoed, dat de Hitler Jugend van de ban Noordholland voor de Duitsche jeugd heeft gemaakt. In het Sportfondsenbad leggen 20 jeugdige candidaten examen af voor het N.Z.-diploma, van wie er 19 slagen. Bij het daarna gehouden zwemfeest wint de Doopsgezinde- school den eersten prijs met het snelste viertal en ontvangt voor dit jaar den wisselbeker. 7. f De heer Gabe Bleeker te Aerdenhout, oud-secretaris der gemeente Dokkum. 8. f Bij een bomaanval aan het Noorder Spaarne wordt Droste's Cacaofabriek licht en de Haarlemsche Machine fabriek voorheen Gebrs Figee ernstig getroffen. In e.g. fabriek wordt één persoon licht gewond. De Haarlemsche Machine fabriek heeft 3 dooden en zeven gewonden te betreuren. De drie gedooden zijn de heeren Ir C. C. Poppink, 60 jaar; W. A. Roos, 28 jaar en Th. H. van der Kaay, 27 jaar. Volgens bekendmaking van den burgemeester zijn op 5

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1942 | | pagina 194