JAARVERSLAG 1943 Door de bijzondere omstandigheden heeft Haerlem niet die werkzaamheid kunnen ontplooien, als in normale tijden het geval zou zijn geweest, maar toch is 1943 niet in lediggang doorgebracht. Het bestuur heeft zijn arbeid op normale wijze voortgezet de eenige verandering bracht de overgang van het penning meesterschap uit de handen van den heer J. D. Rutgers van der Loeff in die van den heer B. F. Enschedé; de beide aan de beurt van aftreden zijnde leden B. F. Enschedé en H. B. E Warnaars werden op de Algemeene Vergadering herbe noemd en namen wederom voor 3 jaren zitting. In het voor jaar moest de heer J. D. Rutgers van der Loeff naar het Geldersche evacueeren, terwijl de heer R. D. Baart de la Faille door een langdurige ongesteldheid aan het Vereeni- gingsleven niet heeft kunnen deelnemen. Wij hopen echter beiden over niet te langen tijd weder als volwaardig Haer- lemmer in onzen kring te mogen begroeten. Op 25 Juli be reikte Mevrouw J. M. Sterck-Proot in goede gezondheid haar 75ste levensjaar; de heer B. F. Enschedé op 19 Augustus zijn 50ste en een onzer oprichters, Mr J. de Vries van Does- burgh, op 7 September zijn 80ste; tot driemaal toe heeft Uw secretaris dus wel de zeer aangename taak gehad een wel- gemeenden gelukwensch namens U allen te verzenden. Verder prijzen wij ons gelukkig met de onverflauwde be langstelling, welke in steeds breeder kring voor Haerlem ont staat, hetgeen zich niet alleen uit in een sterke stijging van het aantal leden van 760 tot het nimmer te voren bereikte aantal van 984, maar ook door den grooten verkoop van onze uit gaven, waarvan reeds een aantal zijn uitverkocht. Wij ver heugen ons zoowel over het een als over het ander in de over- tuiging, dat deze belangstelling vast geworteld zit en ook in de toekomst zal blijven voortduren. Voor dit laatste hebben wij in de eerste plaats de hulp en steun van het komende ge slacht van noode en hoe is dit thans reeds beter te bereiken dan door op de scholen een bescheiden propaganda te voeren. Tot onze vreugde hebben wij Dr G. Spoelder bereid gevonden tot driemaal toe voor de onderwijskrachten aan het Lager, het Middelbaar en het Hooger Onderwijs een aantal stads-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 11