mede een seer schone Kelder'. Anderhalfjaar later was de huur wederom te bevragen, ditmaal bij een zekeren Cornelis van Campe. Voorts is in de advertenties nog sprake van de Herberge "t Hof van Hollandt', de Herberge en Stallinge genaemt 'de Goude Leeuw, staende ende leggende in de Zijl- straet', de Laecken-Halle, staande op de Raeckx, de ver- maerde Huysinge genaemt 'de Pellicaen', de Herberg(?) "t Groot Iuweel' in de Koninghstraet, de Brouwerij 'de Kroon', eigendom van Romeijn de Weijn, makelaar in granen, den wever Pieter van de Velde, wonende in de Schachel- straat 'in de Galander Molen', de lakenkoopers Cornelis Jansz. van Groeningen van den Burgwal en Warnaer van Weyningen, wonende in de Breestraat in de Beverwijck, Pieter Bossu, zilversmid achter de Groote Kerk, den verver Thomas Kirby, wonende buyten Haerlem tusschen de kleine Houtpoort en de Leidsche Waterpoort op de Lusteburgerlaan in "t Wapen van Groeningen', die aan alle 'coopluyden ende winckeliers' kond deed, dat hij verfde 'Incarnaet, Nacker, Coleur de Feu, en Appelblosem op Syde ende Syde Stoffen en Cattoenen ende Garen ende Garen Linten, yder syn gerijf'; den steenhouwer Anthony Verbestelt, wonende op den Burg wal 'in de blauwe steene Slijpmoolen' en een zekeren Gysbert Segerman, Knecht van 't Comens Kramers- ofte Apothee- ckersgilde in de Witte Heeresteegh op 't Comens Hof'. Het is schrijver dezes niet bekend of, en zoo ja welke van de hier bovengenoemde gevelsteenen, al dan niet op hun oorspron kelijke plaats, voor het nageslacht bewaard zijn gebleven. Mogelijk vinden liefhebbers van de oude geschiedenis onzer stad in deze regelen aanleiding om ter zake navorschingen te doen; het zou de eerste maal niet zijn, dat achter een dikke kalklaag of op een stoffigen rommelzolder een dergelijke steen werd teruggevonden Het vervoer van reizigers en goederen geschiedde per wagen of trekschuit. Advertenties betreffende dienstregelingen leeren ons, dat er elk uur een schuit vertrok van Haarlem naar Amsterdam, terwijl die naar Alkmaar 's morgens te 8 en 11 uur afvoeren. 'Met believen en consent van de E.E. Heeren Burgermeesteren' vertrok voorts 'alle drie Weecken preciselijck een Schip op Londen, 't zy of 't selve volladen zy of niet', terwijl op n Mei 1669 'Burgermeesteren ende Regeerders be- - 8i -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 125