KRONIEK VAN EIAARLEM 1943 JANUARI 1. De heer A. Bertling te Aerdenhout viert zijn 8osten verjaardag. De heer H. van Borssum Buisman, conservator van Teyler's Stichting, viert zijn 7osten verjaardag. De persoonsbewijzen zijn ook geldig verklaard bij de abonnementskaarten van dc Noord-fuid-IIollandsche Tram wegmaatschappij. 3. In de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw debu teert het Beths-kwartet, bestaande uit Gijs Beths (viool), Johan Blok (tweede viool), Fred. Leidner (alt) en Eduard Biele (cello) 4. De N.V. Haarlemsche Melkinrichting De Sierkanstelt voor haar aandeelhouders de gelegenheid open om in te schrijven op de uitgifte van 100.000 aandeelen op naam tegen den koers van 120. Hiervan wordt geheel gebruik gemaakt. 8. Ds E. J. Koppe te Heemstede, emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk te Westereinden, herdenkt zijn 50-jarig predikantschap f Dr H. van Beeck Vollenhoven te Heemstede, bankier en vice-voorzitter van den Algemeenen Bond van Forensen. Een 19-jarige student, die op 27 November 1942 de 30-jarige mevrouw J. van der Reep-Mlyngzak in de Noordertuindorplaan aanviel met een mes, tengevolge waarvan deze kort daarop overleed, wordt door het Duitsche Obergerichtshof ter dood veroordeeld. g. Tot ouderlingen der Ned. Hervormde gemeente worden ge kozen de heeren L. v. d. Kerk, J. Plu en C. L. Lange- reis (vacatures)Mr A. W. M. Niemeyer, P. J. Rijpstra, L. J. H. Schadee en A. Zonnevylle (uitbreiding van den kerkeraad) en tot diakenen de heeren H. van Dijk (vacature), E. Beekman, H. J. van der Linde, J. G. van Niel en J. Weener (eveneens uitbreiding van den kerkeraad)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 129