gezichten met een leerrijke verklaring te vertoonen en wel op 27, 31 Mei en 2 Juni. Ruim 200 onderwijzers en onderwijze ressen, leeraren en leeraressen gaven van hun belangstelling blijk. De verwachting, om in aansluiting op het onderwijs in de Aardrijkskunde en Geschiedenis op deze wijze Haarlem's merkwaardige geschiedenis en het vele bouwkundig schoone, dat vroeger binnen zijn muren te bewonderen was (en gelukkig nog te bewonderen valt) onder de aandacht van de jeugd te brengen is ten volle in vervulling gegaan. Driemaal 50 lan taarnplaatjes konden worden vervaardigd en al liet het ge reedkomen lang op zich wachten, in de eerste helft van 1944 hebben deze gecirculeerd, zoonoodig met een lantaarn en een scherm. Van vele zijden hebben wij instemming met dezen opzet ontvangen, evenals opstellen van leerlingen, die naar het oordeel van hun onderwijzer of leeraar voor een belooning in aanmerking kwamen. Maar hierover een volgend maal meer! Het Jaarboek 1942 verscheen in een vorm, die den toets van den tijd met glans kon doorstaan, ook de inhoud bewoog zich op een hoog peil. Het verheugt de commissie van redactie, dat velen schriftelijk in vaak vleiende bewoordingen dankten voor de toezending, een aansporing met den moeizamen arbeid van het samenstellen voort te gaan. Zooals elk jaar vallen er ook voor 1943 overledenen te her denken; ge zult wederom een aantal necrologieën in het Jaar boek aantreffen en wel die van de heeren Henri van den Berg, G. J. Bettink, Dr E. Jonges, J. L. Bouwer, Mr Dr W. P. Vis, J. van den Ban, Mr P. Tideman, Dr J. D. Bierens de Haan en Dr F. C. Kuipers en bij mijn verslag zult ge onzen oud-concierge J. M. van Bommel zien afgebeeld, die op 6 April overleed en dien ik in mijn vorig verslag uitvoerig herdacht. De heer Henri van den Berg, gepensionneerd hoofd commies ter secretarie heeft onze Vereeniging met 2 andere instellingen tot zijn erfgenamen benoemd, welke erfenis door ons in grooten dank is aanvaard. Van de velen die van ons heengingen zij hier nog een oogenblikverwijld bij denheerJ.DENoBEL(ti4januari),oud- hoofd eener school en indertijd een bekenden persoon in de zangerswereld; de heer D. Bremer (f 30 Juli), oud-directeur van Bremer's Houthandel en eerelid van den Haarlemschen Kegelbond; de oud-onderwijzer Ed. A. van Bilderbeek, vele

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 12