- 86 - JANUARI 10. De heer K. A. Oskam, hulpprediker van de Ned. Her vormde gemeente Spaarndam-West, neemt afscheid van deze gemeente wegens zijn beroep als predikant te Sloten (Friesland). 11. t De heer A. Kleijn, oud-hypotheekbewaarder. f De heer A. L. D. Damen te Heemstede, oud-onder wijzer te Zandvoort. De Commissaris der Provincie Noord-Holland stelt de leeszaal der Griffie beschikbaar voor jongelieden, die rustig wensehen te studeeren. 2. f De heer M. de Heer Kloots, rustend arts. f Mejuffrouw N. Dolkema, majoor bij de Geloofs gemeenschap 'Het Leger des Heils' t De heer J. H. Schat Sr., vroeger een bekende per soonlijkheid op militair gebied. Aan Helmert R. Mulder alhier wordt de prijs toe gekend van de prijsvraag voor het vervaardigen van een reclameplaat voor de actie Nijvere handen in vrijen tijd'' uitgeschreven door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. J. Portegies Jr. ontvangt een premie. De Provinciale begrooting sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van ƒ61.849.200. Ten opzichte der belastingen komen geen wijzigingen voor. 13. f De heer Joh. de Koning te Zandvoort, kerkvoogd der Nederlandsch Hervormde gemeente aldaar. Het is 50 jaar geleden, dat wijlen Jaap Eeden zijn eerste wereldkampioenschap op de schaats behaalde. 14. f De heer Jan de Nobel te Terheijden, oud-hoofd eener lagere school te dezer stede en vroeger een bekende per soonlijkheid in de zangerswereld. f De heer J. F. Bekker, bekend handelaar in bloemen en arrangeur op bloemententoonstellingen. 17. Ds A. de Haan neemt afscheid als voorganger der Bap tisten-gemeente alhier. In den Stadsschouwburg wordt de 25ste voorstelling van 'Rose Bernd' door het Noordhollandsch Tooneel gegeven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 130