JANUARI-FEBRUARI Naar aanleiding van een poging van het werpen van springstoffen in den tuin en in een kamer der burgemees terswoning, alsmede van den aanslag op een Duitschen on derofficier, mogen de inwoners van Haarlem, Heemstede en Bloemendaal met ingang van heden zich des avonds na zes uur niet meer op straat bevinden (Zie i Februari). Een aantal inwoners van Heemstede en Bloemendaal hebben in de laatste dagen bericht ontvangen, dat zij hun woning moeten verlaten in verband met de vestiging van arbeiders uit de kuststreek. FEBRUARI 1. Een honderdtal onschuldige inwoners van Haarlem worden des nachts van hun bed gelicht en naar het concentratie-kamp te Vught overgebracht, zulks naar aanleiding van den aanslag op een Duitschen onder officier (Zie 31 Januari en 2 Februari). Voorts wordt bepaald dat een groot aantal inwoners van Haarlem, Heemstede en Bloemendaal moet wachtloopen langs den waterkant en bij belangrijke punten. In Haarlem worden 127 wachtposten ingesteld. De heer A. Berentsen, hoofd-inspecteur van politie te Heemstede, wordt in gelijken rang benoemd te Amster dam. Hij wordt opgevolgd door den heer P. G. L. Kramer, die den rang krijgt van luitenant. De heer J. Duyts alhier, kapitein bij de Staatspolitie, herdenkt zijn zilveren ambtsjubileum. 2. De höhere SS. und Polizeiführer Rauter publiceert de volgende bekendmaking: 'Zaterdag 30 Januari j.l. des avonds is in Haarlem een onderofficier der Duitsche Weermacht ruggelings neergeschoten. Het terstond door de Deutsche Sicherheilspolizei ingestelde onderzoek heeft niet kunnen leiden tot opsporing van den dader, die echter - waar het resultaat van het onderzoek op wijst in joodsche kringen gezocht moet worden. 'In overeenstemming met den Wehrmachtsbefehlliaber der Niederlanden, General der Flieger, F. Christiansen zijn heden voor den eenen „verraderlijk" vermoorden Duit-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 132