- 8g - FEBRUARI schen soldaat als vergeldingsmaatregel de onderstaande i o, uit Joodsche kringen afkomstige gijzelaars uit Haarlem en omgeving terechtgesteld. Bovendien is een vrij groot aantal communistische personen uit deze streek naar een concentratiekamp gezonden. 'De namen der terechtgestelden luiden: Mr H. O. Drilsma; Opper-Rabbijn Ph. Frank; B. Chapon, I. Zwanenbeek; K. F. Reuman; W. de la Rie; J. Ph. Lebbe; S. Warmenhoven; P. Weij; R. Strengholt' (Zie 31 Januari en 1 Februari). De heer Ph. Blank wordt in de hal van het stadhuis geïnstalleerd als hoofd-commissaris van politie. De tegenwoordige commissaris van politie, de heer H. W. v. d. Burgt wordt later gepensionneerd. (Zie 3 Februari en 27 Februari.) Mr P. H. F. Bijll de Vroe te Heemstede en Mr J. W. Rutgers worden door de Arrondissements-Rechtbank be- ëedigd tot advocaat en procureur. 3. Ter gelegenheid van de komst van den hoofd-commis saris van politie organiseert de Stichting Winterhulp Nederland een maaltijd voor kinderen. 4. Ook in Haarlem moeten de bioscopen en vermakelijk heids-inrichtingen drie dagen gesloten worden, daar de strijd bij Stalingrad ten einde is en velen in hun strijd tegen de Russen den dood hebben gevonden. f De heer G. Kalkman, gepensionneerd kantoorknecht der P.T.T. j* De heer J. van Wijk te Aerdenhout, oud-stationschei te Gorinchem. f De heer P. G. de Zeeuw te Nieuw-Vennep, oud wethouder van Haarlemmermeer. De emeritus-predikanten Hagedoorn, Moll en van Rooijen worden door den Kerkeraad der Nederlandsch Her vormde gemeente te Heemstede benoemd tot hulppredikers. 5. f De heer W. A. de Tello, lid van den vroegeren Raad der gemeente Heemstede. J De heer G. D. Kol te Overveen, een bekend groenten- en bollenkweeker.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 133