- gi - FEBRUARI van den grooten gashouder een crediet beschikbaar te stellen van 40.000,-. (Zie 7 September.) De heer P. J. Mulder, chef-informator bij den Armenraad, herdenkt den dag, waarop hij vóór 25 jaar aan dien raad verbonden werd. De heer P. C. de Vos, constructie-bankwerker bij de Haarlemsche Machinefabriek v\h Gebrs. Figee, viert zijn gouden jubileum. Tot lid van de Kamer van Toezicht op de Notarissen en Can- didaat-notarissen is benoemd de heer R. C. A. van Cranenburgh. Met ingang van heden is het verblijf van Joden in de gemeenten Haarlem, Heemstede en Bloemendaal, als mede het betreden dezer plaatsen verboden. Joden, die in een dezer gemeenten wonen, moeten zich te Amster dam vestigen. 37.. f De heer G. J. Bettink, oud-onderwijzer en oud-secre taris van de Afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Onder wijzersgenootschapalsmede een ijverig navorscher in de archieven omtrent oude buitenplaatsen, huizen, enz. in Haarlem en omstreken. J De heer G. R. Wagenaar, oud-inspecteur der Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. 18. t De heer L. Janse te Overveen, lid der Directie van de JV. V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker. 19. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Nederland sche Dahlia-Vereeniging wordt de voorzitter, de heer J. F. Ch. Dix te Heemstede, benoemd tot eerelid. 20. Des namiddags vijf uur wordt de Groote Markt afgezet door de Duitsche Politie. Zij, die zich op genoemde Markt bevinden zijn verplicht zich naar het Stadhuis te be geven, waar een controle op de persoonsbewijzen wordt gehouden. (Zie 24 Februari.) t De heer Th. B. F. Hoyer te Amsterdam, oud-redac teur van de Oprechte Haarlemsche Courant. 23. t De heer D. van Zijverden te Heemstede, eigenaar van de Modelboerderij Weeresteinen een bekende persoon-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 135