- 92 - FEBRUARI-MAART lijkheid in de kringen van den bloembollenhandel. 24. De Duitsche Politie stelt in de bioscopen een onderzoek in, waarbij de aanwezige vrouwen de gelegenheid krijgen de betreffende gebouwen te verlaten. Den volgenden dag wordt een dergelijk onderzoek ingesteld in de café's en den daarop volgenden dag bij den uitgang van het Station. Ds J. C. Brussaard herdenkt zijn 25-jarig predikant schap bij de Gereformeerde Kerk te Bloemendaal. 26. f De heer F. Hiemstra, dierenarts. 27. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft den hoofd-commissaris van politie, den heer Ph. Blank, belast met de waarneming der zaken van politie-president te Haarlem. MAART 1. Tot wethouder van Delft is benoemd Mr A. van Leyen- horst, advocaat en procureur te Haarlem. Op 20 Maart d.a.v. wordt hij benoemd tot burgemeester van Delft. 2. Het uitgaansverbod voor de inwoners van Haarlem en omliggende gemeenten, wordt in zooverre veranderd, dat men te Haarlem des avonds te negen uur binnen moet zijn en in de omliggende gemeenten te elf uur. De Burgemeester heeft besloten voor de fotographische dupliceering van teekeningen van nog uit te voeren werken, karteeringsbescheiden, enz., en z.g. revisieteeke- ningen van beteekenis voor het bedrijf van Openbare Werken, een crediet van/2.750,- beschikbaar te stellen, f Dr C. Jonges, vrouwenarts. De heer F. H. Piets, wagenvoerder der N.Z.H.T.M. viert zijn 40-jarig jubileum als zoodanig. 3. f De heer B. C. Witberg, broeder bij het ziekenhuis St. Joannes de Deo. 7. Na een inbraak in de Generaal Cronjéstraat worden vele andere inbraken opgehelderd; zes Haarlemmers worden in verband hiermede in arrest gesteld.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 136