- 97 MEI 1. Tot bestuursraad der provincie Noordholland is be noemd Dr Ir J. H. Copius Peereboom te Amsterdam. De heer J. J. van der Steeg is 50 jaar als musicus ver bonden aan de Haarlemsche Orkestvereeniging. 2. Ds H. J. Drost neemt afscheid van de Nederlandsch Her vormde Gemeente te Schoten in verband met zijn vertrek naar 's-Gravenhage. 3. De Burgemeester besluit onder dankbetuiging voor de gemeente te aanvaarden ter plaatsing in het Frans Hals museum een door den heer H. Savrij te Oosterbeek ten geschenke aangeboden werk van de hand van wijlen den Haarlemschen schilder H. M. Savrij. 8. Verschenen is een verordening, waarin bepaald wordt, dat alle mannen van 18 tot 35 jaar zich bij de arbeids- bureaux moeten aanmelden voor den arbeidsinzet. In den loop der volgende weken worden reeds enkele lichtingen opgeroepen. 9. In de R. Katholieke Kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat wordt herdacht, dat de pa rochie op 27 Februari j.l. 40 jaren bestond. f De heer C. Vermaas, oud-commies der P.T.T. 11. f De heer P. Risselada, voorzitter van de af deeling Haarlem der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. 12. Voor de uitvoering van herstellingswerken aan de rio- leering, veroorzaakt door het bombardement op 16 April j.l. in de Amsterdamsche Buurt, besluit de Burge meester een crediet beschikbaar te stellen van 10.000,-. (Zie 7 Juni.) Aan mejuffrouw H. M. Schutte, onderwijzeres aan de P. H. van der Leyschool, wordt door den burgemeester eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de langdurige diensten aan het onderwijs bewezen. 13. Verschenen is een verordening bepalende, dat de Neder landers, uitgezonderd de leden der N.S.B., hun radio toestellen moeten inleveren. Voor Haarlem is de in levering bepaald op 28 Mei.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 141