JULI 2. f De heer H. L. Baarbé te Overveen, oud-redacteur van het dagblad De Standaard- De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen houdt alhier haar jaarlijksche vergadering. 4. Ds I. P. van der Waal, predikant bij de Nederlandsch Hervormde gemeente alhier, bedankt voor een beroep naar 's-Gravenhage. 6. De Burgemeester stelt een bedrag van/8.100,- beschik baar om de auto's van den Luchtbeschermingsdienst te voor zien van een installatie voor het gebruik van vervangings brandstof. Voorts besluit hij te benoemen tot hoofd van de Teylerschool den heer H. Boon en den heer H. M. W. Bandel, thans hoofd der Van der Palmschool, over te plaatsen naar de Mr J. H. Thielschool. 7. Mevrouw J. Schenk-de Visser herdenkt het feit, dat zij zich vóór 50 jaren alhier als vroedvrouw vestigde. 8. Tot hoofdredacteur der Haarlemsche Courant is benoemd de heer F. C. Derks, tot dusver plaatsvervangend hoofdredacteur. 15. De jeugdherberg Jan Gijzen wordt voor trekkers gesloten. Daar de onderhoudskosten van het orgel in de Groote Kerk en dat der Gemeentelijke Concertzaal zijn gestegen, besluit de Burgemeester de vergoeding van het gebruik der beide orgels te verhoogen van 25,- op 30,-. 16. Door den Burgemeester wordt tot hoofd van de School Buitenrust benoemd de heer J. van Uden te Rotterdam. 19. Ds D. Drijver, predikant bij de Evangelische Luthersche gemeente te 's-Gravenhage, vroeger te Haarlem, viert zijn 40-jarig ambtsjubileum. f De heer J. H. G. van Ruijven, hoofdbrandmeester. 20. Bij de Nederlandsch Hervormde Gemeente alhier wordt een kerkelijke commissie voor kraamverzorging ingesteld. 23. Tot predikant bij de Nederlandsch Hervormde gemeente wordt beroepen Ds. P. J. Mackaaij te Nieuw Amster dam, die het beroep aanneemt. (Zie 21 November.) - 101 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 145