JULI-AUGUSTUS 24. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling ge opend van werken, welke het Departement van Volksvoor lichting en Kunsten heeft aangekocht. Ds H. J. van der Loos te Assen, beroepen tot predikant der Nederlandsch Hervormde gemeente van Schoten, neemt dit beroep aan. 25* Mevrouw J. M. Sterck-Proot, bekend letterkundige, vier haar 75sten verjaardag. In de omgeving van de Delftlaan wordt de wielerronde van Haarlem gehouden. 26. De heer J. W. Duijf, ambachtsman, herdenkt het feit, dat hij 40 jaar werkzaam is bij de N-Z-H. T.M. f De heer R. Smink, bekend begrafenis-ondernemer, f Mr H. C. Ittmann, notaris en advocaat. 28. Dr L. C. Kersbergen, oud-geneesheer-directeur van het St. Elisabeths-gasthuisviert zijn 7osten verjaardag, t De heer J. A. Bronkhorst, een bekend persoon in het bloembollenvak. 30. f De heer D. Bremer, oud-directeur van Bremer's Hout handel en eerelid van den Haarlemschen Kegelbond. AUGUSTUS 1f Drie kinderen te dezer stede, die een roeibootje hadden gehuurd, dat lek bleek te zijn, geraken in de Mooie Nel te water en verdrinken. 2. De juiste tijd is van heden af telefonisch te hooren via het telefoonnummer K. 02. In de Groote Kerk wordt een nationaal improvisatie-concert op het orgel gegeven, waaraan meewerken Anton van der Horst, Cor Kee, George Stam en Albert de Klerk. 4. f De heer A. F. Althoff, vroeger journalist te dezer stede. Hij wordt nabij Amersfoort doodgeschoten, t De heer G. J. Tjaden, bekend aannemer. 5- t De heer J. van Dokkum, gepensionneerd werkmeester iste klas der Nederlandsche Spoorwegen. - 102 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 146