AUGUSTUS "j Bij het afspringen van den bok van een wagen met paard geraakt een 12-jarige jongen onder de wielen en over lijdt tengevolge daarvan. 2i. De Burgemeester besluit tot het instellen van een Ge meentelijk Sociaal Bureau voor in het buitenland geplaatsten. Voor het gedeeltelijk herstellen van de schade, veroor zaakt door een bominslag in het gebouw en de meubelen der Van zjeggelenschool aan de Allard Piersonstraat, stelt de Burgemeester een crediet van f 4-^*000,— beschikbaar. Dit besluit wordt 15 November ingetrokken in verband met de 'stopwet inzake schoolbouw', waarvoor de Inspec teur van het L.O. geen medewerking kan verleenen. 23. De Muziekvereeniging Crescendote Spaarndam herdenkt haar 25-jarig bestaan. In de Hoofdwacht houdt de Vereeniging Haerlem ge durende een week een tentoonstelling van prentbrief kaarten van Haarlem en omliggende gemeenten uit de collectie van den heer W. P. J. Overmeer, ter illustratie van den vroegeren toestand en dien van thans. Ge noemde expositie wordt door ruim 1100 personen bezocht. 24. De Staats-brandweerpolitie, bestaande uit 45 man, onder commando van majoor M. W. C. Huysse, aanvaardt haar taak en neemt die van de Vrijwillige Brandweer over. f De heer J. M. van Wigkevoort Crommelin te Heem stede, gepensionneerd kapitein-luitenant der Koninklijke Nederlandsche Marine. f De heer S. Boon, gepensionneerd hoofd eener school. 25. De Burgemeester stelt een bedrag van 2.700,- beschik baar voor het aanschaffen van 52 schuimblusch-appa- raten ten behoeve der verschillende gemeentegebouwen. 26. f De heer G. van Eik, voorzitter der Afdeeling Haarlem van de Vereeniging van Handels- en Kantoorbedienden 'Mercurius'. 27. f De heer J. van den Ban, architect en oud-lid van den gemeenteraad van Haarlem. - 104 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 148