- io7 SEPTEMBER-OCTOBER verzwaring onverminderd blijft door de heffing van 40 opcenten door de Provincie. Voorts stelt de burgemeester een verordening vast op de heffing en invordering eener hondenbelasting, waarbij o.a. een geleidelijke progressie van het tarief wordt toegepast. 29. Aan den heer H. van den Heuvel Rijnders wordt met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend als leeraar aan de Eerste H.B.S. met 5-jarigen cursus, onder dankbetuiging voor de langdurige en toegewijde diensten aan de gemeente bewezen. OCTOBER 1In 'Dreefzicht' wordt een tentoonstelling gehouden op het gebied van volkstuinen. 3. Bij de invoering van den winterdienst der tram, moet de laatste dienst te half elf uur des avonds aan de remise zijn. Ds H. Bartlema, gekomen uit Rithem (Zeeland), doet zijn intrede als derde predikant bij de Nederlandsch Her vormde gemeente te Heemstede. Ds A. van Biemen, predikant bij de Nederlandsch Her vormde gemeente te Barsingerhoorn, neemt zijn benoeming tot voorganger bij de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te dezer stede aan. 5. Mr S.J. Pit, Vice-President der Arrondissements-Rechtbank alhier, benoemd tot raadsheer in het Gerechtshof te Arnhem, neemt afscheid van de Rechtbank alhier. Zijn opvolger als vice-president, Mr E. J. W. Top, wordt in zijn nieuw ambt geïnstalleerd. De Burgemeester benoemt tot lid van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs den heer B. F. Enschedé te Heemstede. 6. Tot Burgemeester van Castricum wordt benoemd de heer C. L. Swaalf te Heemstede. j- De heer P. van Duijn, wachtmeester bij de Heemsteed- sche Politie, die een onderzoek instelde naar clandestien slachten in den Haarlemmermeer, wordt doodgeschoten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 151