- 3 - jaren secretaris van de Vereeniging Koninginnedag, en de bekende kunstschilder J. K. Ritsema. Mogen zij allen in vrede rusten Een beperkt programma kon worden uitgevoerd. Op 20 Februari sprak Mevrouw J. M. Sterck-Proot over 'De Lom bardische Geldhandel in en buiten Haarlem'. Deze Lom barden waren niet alleen degenen, die den geldhandel tot zich wisten te trekken (waardoor zij zich aanvankelijk niet in de gunst van de inwoners mochten verheugen), maar die lang zamerhand toegang tot de Haarlemsche kringen wisten te verkrijgen en tot de rijke en geziene burgerij gingen behooren, getuige het feit, dat zij zitting kregen in de vroedschap en groote buitenplaatsen bezaten. Het is genoegzaam bekend, hoe o.a. de Ormeas, de Laigniers (of Leyniers) zich hier ter stede als rechtschapen en gezeten burgers hebben laten kennen. Een tweede convocatie betrof de Algemeene Vergadering op 28 Mei. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd; de commissie tot het nazien van het financieel beheer bracht een gunstig verslag uit; de beide aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden werden, zooals gemeld, bij acclamatie herkozen. Tot leden van de commissie tot het nazien der boeken over 1943 werden benoemd de heeren J. J. LuYTENen F. H. Benraadt, tot plaatsvervangend lid de heer A. D. Huysman. De plannen voor het jeugdwerk werden ontvouwd, welke thans reeds in gewijsde zijn gegaan, evenals het programma, waarover ge zoo dadelijk meer zult hooren en zoo verliep ook deze samenkomst weder in de sfeer welke wij gewoon zijn daar aan te treffen. Van 23 tot en met 30 Augustus stelde de heer W. P. J. Oyermeer uit de door hem bijeengebrachte collectie prent briefkaarten van Haarlem en omstreken een keuze ten toon. Deze kaarten waren chronologisch-topografisch geschikt en vertoonden de verandering van het stadsbeeld en daarbuiten van het einde der 19e eeuw tot heden. De toevloed van be zoekers was zeer groot en het bestuur stelt zich voor van tijd tot tijd een dergelijke tentoonstelling te houden. De verzame ling bevat vele duizenden exemplaren, zoodat herhaling nog met te vreezen valt. Wij kunnen de schenking van den heer (Jvermeer niet voldoende waardeeren! Op 12 Augustus volgde een bezoek aan de oude Ned. Herv. erk te Heemstede, waar de heer W. P. J. Oyermeer een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 15