- 4 korte inleiding over de geschiedenis van de kapel gaf en architect H. Korringa, die voor enkele jaren het herstel van het kerkgebouw leidde, de aanwezigen daarover inlichtte. Een rondgang door het gebouw beëindigde deze samenkomst. Tot slot werd op 16 October door 250 leden een bezoek aan Amsterdam gebracht. Onder leiding van het Genootschap Amstelodamum werd in groepen een wandeling door de oude stad gemaakt, waarbij het Begijnhof, het Burgerweeshuis, de Oude Kerk en 'Ons Lieve Heer op solder' werd bezichtigd. Na afloop bood de ontvangende vereeniging ons allen een kopje thee aan, waarbij onze Voorzitter de gelegenheid kreeg te danken voor de hartelijke en charmante ontvangst. Laatstgenoemde excursie was een tegenbezoek, daar ruim 300 leden van Amstelodamum te voren op 10 Juli in massa het Haarlemsche grondgebied hadden betreden. Bij hun aan komst ontvingen zij onzentwege een handleiding, welke den te volgen weg en de zich aldaar bevindende bezienswaardig heden bevatte. Tevoren had Mejuffrouw Dr G. H. Kurtz in het maandblad van het Genootschap een uitvoerig artikel als inleiding aan dit bezoek gewijd. Een dergelijke uitwisseling is alleszins vruchtdragend. Mogen de omstandigheden zich spoedig dusdanig wijzigen, dat dergelijke bezoeken wederom aan andere steden kunnen worden gebracht Het contact met de gelijkgestemde vereenigingen bleef ook dit jaar in harmonie bewaard. Het verheugde ons zeer het bestuur van de Vereeniging Hendrick de Keyser op 4 Januari te mogen gelukwenschen met het 25-jarig bestaan, tevens waren wij vertegenwoordigd op de jaarlijksche bijeenkomst van den Bond Heemschut. Het bouw- en verbouwverbod bleef nog het geheele jaar van kracht, zoodat een onverlaat geen kans kreeg om een sierlijk monument te doen verdwijnen dan wel te verminken. Maar daartegenover staat, dat gewaakt moet worden tegen bouw valligheid. Mocht dit laatste het geval zijn, dan kan tot herstel worden overgegaan en welke resultaten met de nog ten dienste staande middelen te bereiken zijn, kunt ge zien aan perceel Groot Heiligland 34. De eigenaar de heer H. J. Feije verdient onzen dank voor dit herstel, dat getuigt van groote liefde voor zijn bezit. Het verheugt ons dat in het dorp Spaarndam weder boomen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 16