HENRI VAN DEN BERG 21 Juni 1870- 14 Februari 1943 Den I4en Februari 1943 overleed in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis alhier, alwaar hij slechts kort te voren was opgenomen, de heer Henri van den Berg, voor velen in onze gemeente geen onbekende. Die bekendheid had hij zich verworven deels tengevolge van zijn arbeid waardoor hij met vele inwoners in aanraking was gekomen, deels ook als gevolg o.a. van zijn liefde voor de muziek en de sport. Geboren in 1870 kwam hij, na het volbrengen van zijn leer tijd, op het kantoor van den Gemeente-Ontvanger, den heer Gerlings, vanwaar hij al spoedig werd overgeplaatst naar de Gemeente-Secretarie. Jarenlang is hij aldaar als chef van de afdeeling 'Belastingen' werkzaam geweest en heeft in die hoedanigheid vele niet-tevreden belastingschuldigen ten op zichte van hun aanslag te woord gestaan. Hoewel de te behandelen zaken in 't algemeen voor de meesten niet van aangenamen aard waren, wist de heer v. d. Berg toch steeds een zoodanigen toon te treffen, dat de reclamanten dikwijls niet onvoldaan hun papieren weer samenraapten en in het geheel niet ontstemd vertrokken. Zijn onkreukbaarheid, maar niet het minst zijn aangeboren groote minzaamheid waren daar niet vreemd aan. In zijn jonge jaren zat v. d. Berg, na het beëindigen van zijn ambtelijke werkzaamheden, op de fiets. Als actief lid van de toenmalige wielrijdersvereeniging 'de Kettinggangers' heeft hij met zijn medeleden, waarvan nog een enkele in leven is, vele tochten - waaronder zelfs in Engeland gemaakt. Op later leeftijd beoefende hij in het bijzonder het vioolspel, waar mede hij zijn vele vrienden dikwijls wist te boeien. Zijn belangstelling in de muziekwereld heeft hem het pen ningmeesterschap der Haarlemsche Orkest Vereeniging ook bijna 2 jaren doen waarnemen. Na zijn pensionneering in 1924 heeft hij als een vergeten burger nog 19 jaren in zijn woning op het Donkere Spaarne een rustig leven geleid. Doch allen die hem gekend hebben weten het uit ervaring,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 23