GERARDUS JOHANNES BETTINK 28 Mei 1874— 17 Februari 1943 Bettink was geen geboren Haarlemmer, maar gevoelde zich toch sterk tot de geschiedenis onzer stad aangetrokken. Tot in bij'zonderheden heeft hij die op de archieven nage- vorscht. Menig artikeltje van zijn hand verscheen in tijdschrift of dagblad. Ook de buitenplaatsen in ons vaderland hadden zijn groote belangstelling, waarover hij vele waardevolle ge gevens heeft verzameld en meermalen bijdragen aan de pers heeft geleverd. Geboortig uit Bergambacht, waar zijn vader hoofd der school was, bleek reeds in zijn jeugd, dat zijn beroepskeuze het onderwijs zou wezen. Met zijn helder verstand behaalde hij vele akten en begon in 1894 zijn onderwijzersloopbaan in Nootdorp; hij vertrok in 1896 naar Rotterdam en trad in 1904 te Haarlem in functie bij het openbaar onderwijs, dat hij tot J934 heeft gediend. Veertig jaar lang heeft hij zich dus gewijd aan de opleiding van het jonge geslacht, waarvoor hij zijn beteekenis heeft gehad. In het vereenigingsleven trad hij spoedig naar voren in de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Onderwijzers Ge nootschap. Hij werd de ijverige secretaris, die ook in de moei- lijke jaren, welke de afdeeling doormaakte, standvastig bleef. Een frissche wind begon na den eersten wereldoorlog door het geheele N.O.G. te waaien, dat zijn invloed op het onderwijs in belangrijke mate zag toenemen. Bettink was een van de mannen, die in de Haarlemsche afdeeling met nieuwen moed aanpakten. Een groote en voortdurende bloeiperiode heeft hij tot zijn aftreden mogen beleven. Aan het werk der com missie Haarlem van het Ondersteuningsfonds van het N.O.G. dat zich ten doel stelt hulpbehoevende onderwijzers en onder wijzeressen of hun nagelaten betrekkingen, voor wie zij tijdens hun leven moesten zorgen, financieel te helpen, heeft hij zich met liefde gegeven. Het gold zijn eer als penningmeester dezer commissie, dat het totaal der bijdragen zich elk jaar in stij gende lijn bleef ontwikkelen en geen moeite was hem te veel

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 27