MR Dr WALTER PIETER VIS 21 Februari 1882 - 13 Mei 1943 In een bijeenkomst van advocaten toonde men zich moe en wat bitter over het vele dat de praktijk (die jaloersche bruid) zonder ophouden komt eischen en nemen; en de aanwezigen gaven zich over aan de onschuldige, zij het wat onvruchtbare bespiegeling omtrent de vraag welke werkkring, werd de keuze nog eens gelaten, bij ieder de voorkeur zou hebben. Met zijn zachte en toch zoo nadrukkelijke stem constateerde toen Vis zonder eenige aarzeling: 'Ik word dan wéér advocaat'. Stammend uit oude Zaansche geslachten, zoo van vaders kant als van moederszijde, droeg zijn karakter het stempel van twee eigenschappen, die 'de Zaan' groot hebben gemaakt: lust in den arbeid en zin voor de werkelijkheid. Daarbij was hij van een snelle intelligentie, die tot de kern van problemen on middellijk kwam, het belangrijke van het kleine onderschei dende; zijn belangstelling voor maatschappelijke en econo mische zaken was groot, al hield hij een hartgrondigen afkeer van politiek. Zóó kwam hij, jonggetrouwd, in 1908 naar Haarlem, waar hij de praktijk van wijlen Mr Bijvoet overnam en waar hij advocaat bleef tot de dood hem riep. En in een leven van dienen, waaraan hij zich zonder be rekening gaf, werd hij een Haarlemsche figuur. Ouderen zullen zich hem nog herinneren als Voorzitter van de Ver- eeniging Koninginnedag - er is nog een foto, waarop hij (toen nog gebaard) naast Fokker staat, die zich gereed maakt in een der eerste voortbrengselen van zijn vliegbouwtechniek de hachelijke opstijging te wagen van het terrein aan de Span jaardslaan. De vorige wereldoorlog zag hem werken in het Haarlemsche Steun-Comité, waarbij hij tot het laatst met tact en beslistheid leiding gaf aan de voorzieningen in den nood, die ook toen het bestaan van velen bedreigde. En, al veran derde de Gemeentelijke instelling van Burgerlijk Armbestuur tot Maatschappelijk Hulpbetoon en tot Sociale Zaken, hij was van den Armenraad te Haarlem de Voorzitter gedurende een kwart eeuw; met welk een liefde verzorgde hij de Kerst- uitkeering aan de Stille Armen gedurende de jaren, dat dit mogelijk wasWij denken aan hem terug als waardig Kanton- rechter-plaatsvervanger in deze stad, als waarnemend Voor-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 41