Dr frederik carel kuipers ii Juli 1899- 10 October 1943 Groote verslagenheid verspreidde zich in den uit herfst- nevelen opstralenden morgen van Zondag 10 October door de stad, toen het plotseling overlijden van Dr F. C. Kuipers ruchtbaar werd; droefheid en zorg drongen de kamers der patiënten binnen, vrienden en ambtgenooten konden zich het verlies nauwelijks realiseeren, zelfs op de sportvelden temidden der uitbundige vitaliteit deed de kilte van dit voorgoed heen gaan de gesprekken even stokken. Reeds gevoelde men toen, maar meer en meer nog in de komende dagen, welk een onherstelbare bres de dood van Dr Kuipers in Haarlem's samenleving had geslagen Dr Frederik Carel Kuipers werd op 11 Juli 1899 te Lent geboren, waar zijn vader de dokterspractijk uitoefende. Zijn jongensleven sleet hij in Nijmegen; aldaar bezocht hij de H.B.S. en beoefende hij zijn sport als meer dan middelmatig voetballer in de oude vereeniging Quick. In 1916 werd hij te Amsterdam als student in de faculteit der Geneeskunde en lid van het Amsterdamsch Studentencorps ingeschreven; zijn nauweren vriendenkring vond hij in het dispuut U.N.I.C.A. Hoezeer Kuipers, ook later, de oplaaiende, luidruchtige levensvreugde van gloeiende festijnen met welbehagen kon aanschouwen, zijn aard voelde zich toch meer aangetrokken tot den ernst der studie en het genotvol gevoel van harmonie, dat een door sport gestaald lichaam den hoofdwerker schen ken kan. Zoo zien wij naast het regelmatig slagen voor zijn academische examens hem optreden als succesvol raceroeier in Nereus, een discipel, waarop de niet makkelijke coach Dr Meurer trotsch kan zijn; in dezen tijd valt zijn eerste contact met Haarlem, doordat hij in October ig2i uitkomt voor het eerste elftal der voetbalvereeniging H.F.C., die onder zijn be zielende leiding het seizoen beëindigde als kampioen der tweede klasse. Het nationale voetbal diende de jeugdige medicus als aanvoerder van het Nederlandsch elftal in een wedstrijd tegen Frankrijk, waarbij ons land op 2 April 1923 te Amsterdam een overwinning met acht doelpunten tegen één mocht behalen. De beteekenis van Kuipers in de sport-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 60