wereld wordt wel zeer duidelijk (en merkwaardig actueel) geschilderd in een der jubileumboeken der H.F.C., waarin wij in een artikel van 12 Maart 1925 getiteld 'Een Hollandsch oportman onder andere dit lezen: 'Men weet met een heer te doen te hebben,5 zeide iemand mij eens; 'ja, maar meer no? met een mensch met een hart en een hoofd, een hart vol belangstelling voor de nooden en zorgen van anderen, een hoo d, waarin logisch verstand en intellectueele zin hun zetel hebben. In 1922 tot arts bevorderd, na eenige assistentsjaren in 102^ de academie verlatende, voelde de jeugdige medicus-sport man zich zoo aangetrokken tot de Haarlemsche spheer dat hij den stouten sprong waagde en zich in Haarlem als huisarts vestigde, hoewel er, gezien het aantal verdienstelijke medici te dezer stede, kwalijk van een nijpend gebrek gesproken kon werd' Waann d°°r de komst van den nieuweling voorzien Het gansche karakter evenwel van den jongen dokter zijn gaven van geest en verstand brachten mede, dat waar Kuipers kwam, hij weldra zich zoo'n plaats zou verwerven, dat hij bijkans onmisbaar werd. Evenzeer als op het sportveld ge schiedde het thans ook in den strijd voor de lijdende mensch- id' binnen korten tijd was hij de bezielde en bezielende voorvechter in de eerste gelederen; zijn patiëntenkring breidde zich zoo uit, dat, ook aan de peripheric der stad, Kuipers een der meest geliefde doktoren werd. Zijn patiënten achtten ja vereerden hem om zijn alles opofferende toewijding, om zijn steeds paraat zijn, bij dag en bij nacht, om zijn eenvoudige °Pre,(r!je. jj(ars van autoriteit, om zijn fijne tact en men- schehjkheid. Wie maar, waar dan ook, met hem in aanraking kwam, ontwaarde onmiddellijk zijn scherp en snelwerkend intellect, zijn psychologisch inzicht, zijn humor. Bij zijn vak- genooten stond hij, ook in wijderen kring dan Haarlem en om- breken, in eere door zijn wetenschapszin en grondige kennis. Jn IJzersterk lichaam en noeste energie maakten het hem mogelijk naast de medische praxis steeds nog zelf aan het werk te blijven en zelfstandig wetenschappelijk onderzoek te verrichten. In 1932 promoveert hij te Amsterdam, bij welke plechtigheid de promotor in zijn toespraak hem grooten lof om de oorspronkelijkheid van zijn werk niet onthield en duidelijk het licht liet vallen op de typeerende eigenschap van den - 3i -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 63