Hendrik Huntum betaalde voor het goed, dat 5 morgen grooter was dan 25 jaar voordien en meer gebouwen bevatte 15000.-, dus ƒ3000.- minder dan Ormea er voor had ge geven. Er werd dus geen voordeelige transactie gedaan voor de minderjarigen. Hendrik Huntum heeft op zijn beurt het gebied van de Voorkoekoek vergroot door aankoop op 4 Nov. 1702 van 2 morgen 500 roe weiland aan den Heemsteder weg voor 7°°.-. Blijkens de belendingen strekte deze uitbreiding in de richting van de Manpadslaan. In 1714 was het huis blijkbaar verhuurd, want toen moest Jacob van Cooge voor zijn woning 17 - in de Verponding betalen plus 2.-, 2 st. en 8 p. voor „Lantaerngeldt" en 8 st., 8 p. voor ,,'t Brantge- reetschap". Op de quitantie van deze posten staat onderaan bijgeschreven: ,,'t Lantaerngelt sal komen tot lasten van den huurder en het Brantgereetschap yder de helft". In 1716 was de Voorkoekoek eigendom van Hendrik Huntums erven, namelijk Adriaan van Loon, Nicolaas van Loon en Pieter Huntum, de laatste mogelijk een neef van den overledene. Tot tweemaal toe komen op het einde der 17de eeuw huwelijksverbintenissen voor tusschen Van Loon's en Huntum's. De moeder van Adriaan Willemsz. van Loon was Catharina Huntum, overleden in 1706, en Adriaan Nicolaasz. van Loon, eveneens Amsterdamsch koopman, huwde in 1656 Cornelia Huntum, met wie hij in 1706 gouden bruiloft vierde. De executeurs van Hendrik Huntum transporteerden op 29 Oct. 1716 de Voorkoekoek, dan groot 25 morgen 431 roe, voor 20900.- aan den Haarlemschen patriciër Mr. Abraham Guldewagen, 6 Dec. 1705 in tweeden echt getrouwd met Maria Dideriksd. Dikx, eerder wed. van Mr. Francois Druyvesteyn, in leven Raad en schepen van Haarlem. Haar °P as-jarigen leeftijd in 1706 door Graaf geschilderd portret berust thans bij Dr. M. J. Druyvesteyn te Eindhoven. Abraham Guldewagen, zoon van burgemeester Dammas Gul dewagen en van Judith Loreyn, raad en schepen van Haar lem was gecommitteerde voor Haarlem bij de Admiraliteit van Rijnland. Bij de transportakte van het landgoed treedt A. Guldewagen op „als in huwelijk hebbende Maria Dikx." Zij had de schoonheid van Haarlem-Zuid leeren waardeeren bij haar vader, Diederik Dikx, raad en burgemeester van Haar lem, die met zijn gezin van 1683 tot 1734 's zomers Boekenrode - 42 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1943 | | pagina 76