gelegenheid vond Ir Friedhoff te complimenteeren met zijn benoeming tot Rijksbouwmeester. Een oogenblik was het ons angstig te moede, maar spoedig werden wij gerustgesteld met het bericht, dat de rijksbouwmeester te Haarlem woonachtig blijft en dus zijn bestuurszetel van Haerlem behoudt. Mr de Jongh, die de Rechtbank vaarwel zegde, werd tot griffier van het Kantongerecht hier ter stede benoemd en blijft dus even eens honkvast. Mejuffrouw Dr Kurtz wenschten wij geluk met de onderscheiding van het lidmaatschap van de Hol- landsche Maatschappij der Wetenschappen. Helaas zag ons bestuurslid R. D. Baart de la Faille zich om gezondheidsredenen genoodzaakt zijn functie ter be schikking te stellen. Van 1937 afhad hij zitting, zij het onder broken door een vrij langdurige ongesteldheidWij betreuren het heengaan van den rijksarchivaris uit onzen kring, daar deze toch door zijn werkkring bij uitstek in staat is ons waarde volle adviezen te verstrekken. Vanzelfsprekend hebben wij zijn wensch gerespecteerd en hem zeer noode laten vertrekken. Tenslotte is onze concierge Cornet na een geslaagde operatie van het ziekbed herrezen en in zijn custodie teruggekeerd. De samenstelling van het bestuur onderging geen verdere wijzigingen, aangezien de periodiek aftredende leden B. F. Enschedé en H. B. E. Warnaars door de Algemeene Ver gadering bij acclamatie werden herbenoemd. Het secretariaat wordt steeds omvangrijker en het is daar om, dat de heer A. J. M. van Os tot tweeden secretaris werd benoemd. Uw bestuur was aanwezig op de Algemeene bestuursver gadering en de Jaarlijksche ledensamenkomst van den Bond Heemschut. Enkele bestuursleden traden op als leiders bij de wandeling van honderden Nijmeegsche en Haarlemsche jongens en meisjes - scholieren van middelbare scholen op 26 April door de oude stad. Het gaf zijn medewerking aan de samenstelling van een foldertje met Haarlems-Bloei, Volks herstel Haarlem en den Koninklijken Nederlandschen Toeris tenbond A.N.W.B., voor een zestal wandel- en fietstochten in en om Haarlem. Uit onze verzameling werd een en ander afgestaan voor een tentoonstelling, die het gemeentebestuur van Heemstede hield, daar 600 jaar geleden (1346) het oudst bekende charter aan de heerlijkheid Heemstede werd verleend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 12