- 4 - meestal geen lang leven beschoren. Moge het Huis te Manpad - een van onze historische monumenten - ook deze verne dering overleven en in de toekomst een waardiger bestemming vinden. Het deed ons genoegen dat ondanks het gebrek aan mate rialen van jaar tot jaar - zij het verspreid - iets tot stand komt, dat tot verfraaiing van de omgeving en tot aanmoediging van anderen leidt. De heer F. H. Louman (Firma Kluitenburg) restaureerde op gelukkige wijze den gevel van zijn zaak aan de Ged. Oude Gracht 106. Daarnaast staat het verlies van Gierstraat 28, door den eige naar liever gesloopt en vervangen door een leelijken steenen muur, dan hersteld en behouden. Hoewel ook Rijksmonu mentenzorg ingreep, is de eigenaar er toch in geslaagd de stad zijner inwoning op één punt onaantrekkelijker te maken. Het is haast onbegrijpelijk dat wanneer alle daartoe bevoegde instanties samenwerken, de mogelijkheid tot vernietiging voor aldus willenden blijft bestaan. Helaas zijn nog lang niet allen doorgrond van het nut, dat Rijksmonumentenzorg, de Bond Heemschut, de plaatselijke schoonheidscommissie om slechts enkele te noemen kunnen hebben, als allen medewerken en hun eigen-wijsheid en eigen-gereidheid op den achtergrond schuiven. Thans verzucht Uw secretaris: 'Ach, hadden alle menschen een goeden kijk en hadden oor voor goeden raad, Dan was Haarlem nog meer mooie gevels rijk in plaats van kale muren langs de straat.' Hiertegenover staat de genegenheid voor ons streven, waar van vele geschenken getuigden: talrijke foto's, oude wapens uit den schuttertijd en wel in de eerste plaats een legaat van wijlen Mevrouw J. M. Sterck-Proot ten bedrage van 100,-. De nog steeds groeiende belangstelling, zich uitende in het drukke bezoek aan onze lezingen en tentoonstellingen, inden stagen verkoop van onze talrijke uitgaven is ons een groote steun op den ingeslagen weg met ons veel omvattend werk voort te gaan. Moge gij allen tezamen met ons, Uw bestuur, daarvan nog vele jaren de voldoening smaken! P. A. Dijkema, Secretaris

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 14