De defungeerende notaris was geassocieerd; zooals het ge woonlijk gaat, ging het ook hier: de clientèle bleef het kantoor van de gewezen associé's getrouw en de opvolger begon practisch gesproken alleen met het protocol van zijn voor ganger. Evenwel verwierf Notaris Bruyn zich door zijn groote plaat selijke bekendheid en de bijzonder nauwgezette hooge op vatting van zijn ambt al spoedig een eigen praktijk, waaraan hij zich met hart en ziel gaf en waarin hij velen aan zich heeft verplicht. Zijn werkelijkheidszin was een zijner voornaamste karaktereigenschappen en deze weerhield hem ervan de paden te betreden, waarvan beweerd werd, dat zij tot verbetering van het bestaande zouden leiden. 'Onze voorvaderen waren heusch zoo dom niet' was de stereotiepe opmerking, waar mede de betrokkene met beide beenen weer op den beganen grond werd gezet en menigeen is hem er dankbaar voor geweest. Op christelijk-charitatief gebied heeft de overledene zich zijn leven lang bewogen. Uit het College van Collectanten der Ned. Herv. Gem. voortgekomen, werd hij spoedig Diaken, in welke functie hij met zijn warme genegenheid jegens zijn medemensch velen heeft geschraagd en opgebeurd. Zich geven aan functies bij instellingen, gericht op de verzachting van leed brachten hem tot toetreding in de be sturen van het Diaconessenhuis en de Chr. Verg. voor de Verpleging van Lijders aan Vallende Ziekte. Verder was de overledene o.a. Commissaris van de Woning- bouwvereeniging 'de Voorzorg', Regent van het Pietershuis en bewindvoerder over het Hofje van Guurtje de Waal. Een tiental jaren geleden noopte zijn gezondheidstoestand hem vrijwel al deze functies neer te leggen. De warme dankbetuigingen, welke men hem wilde brengen ontging hij, toen en later; in het middelpunt van de belang stelling te staan, strookte niet met zijn levenshouding. Hij scheidde plotseling uit het leven en de Voorzitter der Haarlemsche Notarissen sprak aan de groeve wel het juiste woord toen hij van Collega Bruyn getuigde, dat met hem een braaf mensch was heengegaan. P. A. de Ruig -II-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 25