- i7 - sen van Nescio (J. H. F. Grönloh), het drietal Dichtertje, De Uitvreter en Titaantjes, gebundeld het licht. Hij durfde het aan om het geheele grafische werk van zijn vriend Odillon Redon in 192 lichtdrukreproducties uit te geven onder den titel 'Oeuvre graphique complet' welke monumentale uitgave in 2 portefeuilles thans zeer gezocht is. Walter Zeising, de Saksische etser, die een tijdlang gast vrijheid te zijnen huize in Haarlem genoot, maakte in 1920 zeven etsen van Haarlemsche stadsbeelden, die in een oplaag van zestig exemplaren onder toezicht van den kunstenaar op de drukkerij van Enschedé werden gedrukt. De Bois, op wiens instigatie deze etsen gemaakt werden, gaf ze uit en de eerste tien stellen, vermeerderd met een spe ciaal door Zeising daartoe geëtsten titel, werden op Japansch papier getrokken en in een map vereenigd. Deze fijne etsen behooren tot het kostelijkste, wat de mo derne beeldende topographie voor de stad Haarlem heeft op geleverd. Series houtsneden, etsen, litho's van Jessurun de Mesquita, Felix Timmermans, Paerels, Haverkamp e.a. en enkele bundels van jonge dichters voegden zich bij deze uitgaven. Zijn - oorspronkelijk twee-maandelijksch - bulletin op 1 Februari 1918 begonnen, hetwelk hij later voortzette in een kwartaalschrift-prentkunst en dat hij grootendeels zelf en op voortreffelijke wijze vulde, bevat een schat van artikelen, critische beschouwingen, oeuvre-catalogi etc. Vervolgens dient nog vermeld te worden, dat De Bois be hoorde tot de oprichters van den Nederlandschen Kunst- koopersbond in 1919, waarvan hij jarenlang penningmeester was en sinds 1940 tot zijn dood het voorzitterschap bekleedde. Door deze functie in een vereeniging, die in de practijk slechts van zich doet spreken, wanneer in de wereld van den kunsthandel het een of ander is voorgevallen, dat bij het pu bliek den naam van het gilde der kunstkoopers in miscrediet dreigt te brengen, heeft hij er veel toe bijgedragen om het ver trouwen in den Nederlandschen kunsthandelaar hoog te houden. Hier heeft zijn onpartijdig, weloverwogen en des kundig oordeel, gepaard aan een hoogstaande moraal op za- kelijk gebied, een groot gezag, ook onder zijn collega's, uit geoefend. Zijn grootste bekendheid verwierf hij zich echter als kunst-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 33