veranderen; ik noem daarvan Breda, Raamsdonk, Capelle, 's-Gravenhage, Almelo, Assen, Amsterdam, 's-Hcrtogenbosch en Haarlem. In zijn onderscheidene woonplaatsen werd herhaaldelijk door anderen een beroep op zijn kennis, ervaring en persoon lijkheid gedaan; zoo was hij lid daarna voorzitter van de Ge zondheidscommissie te Almelo, verleende hij zijn medewer king bij de oprichting en was daarna bestuurslid van de Ver- eeniging ter Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Drente, lid van de door de Rechtbank benoemde Commissie in de procedure betreffende de verontreiniging van de Twicke- lerbeek, werd hem door een Consortium opgedragen het maken van een ontwerp tot verbetering van de waterstanden op de Hoogeveensche Vaart, was hij lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs te Assen en later lid van het Curatorium der Volksuniversiteit te Amsterdam. Ook riep men herhaaldelijk zijn hulp in bij de beslechting van ge schillen tusschen gemeente- of waterschapsbesturen en aan nemers. Vele andere dergelijke werkzaamheden ga ik hier stil zwijgend voorbij; volledigheid zou mij in dezen tot een al te droge opsomming voeren. Van Rijkswege ontving Gelinck talrijke bijzondere op drachten, zoo was hij lid van verscheidene Staatscommissies, o.m. die inzake hooge waterstanden in verband met de af sluiting van de Zuiderzee (de z.g. Commissie Lorentz) en die inzake den aanleg van een verbeterden scheepvaartweg van Amsterdam naar den Boven Rijn. Ook omtrent personeel- zaken bij den Rijkswaterstaat verleende Gelinck dikwijls zijn medewerking. Hij was o.m. eerst lid, later permanent voorzitter van de examencommissie voor het technisch personeel van den Rijkswaterstaat en lid en voorzitter van de Commissie tot het Ontwerpen van een Regeling betreffende den Dienst- Ar- beids- en Rusttijden van de lagere ambtenaren en trad in overeenkomstige functie op in de Commissie tot Onderzoek in verband met de aanstelling van Ingenieurs bij den Rijks waterstaat. Zeer nauw is zijn naam verbonden aan het Noordzeekanaal en aan de Havenwerken te IJmuiden, voornamelijk wat de Visschershaven aldaar betreft. Naast de uitvoering van de belangrijke werken ten behoeve van de Visschershaven heeft - 22 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1946 | | pagina 40