- 78 - JANUARI kante der Remonstrants Gereformeerde Gemeente en een week later als voorgangster van de afdeling Bloemendaal van de Nederlandse Protestantenbond. 14. Luitenant-kolonel R. K. Kloppers neemt afscheid als commandant van het depot 'Aan- en Afvoertroepen', gevestigd in de Ripperdakazerne, wegens opheffing van het depot. 15. De distributiekringen Bloemendaal-Zandvoort en Heem- stede-Bennebroek worden bij Haarlem gevoegd. 21Mevrouw Cremers-De Bruijn, echtgenote van de burge meester, installeert het plaatselijk comité voor de tentoon stelling 'De Nederlandse vrouw 1898-1948'. 22. De heer G. van Eck, gemeente-secretaris van Bloemen daal, viert zijn zilveren jubileum als ambtenaar. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit de Zandvoor- terweg bij de 'Viersprong' te Aerdenhout te verleggen en de tolgaarderswoning 'De Haringbuys' te slopen (dit besluit vernietigen Gedeputeerde Staten later) 23. Luitenant-kolonel A. H. J. L. Fiévez, minister van oor log, bezoekt de Stormschool in Bloemendaal. 24. f De heer A. F. J. van der Zijden, bedrijfsleider van de Haarlemse Manége. 26. Mejuffrouw C. Stavenuiter, hoofd van de Sint Jozef school, is veertig jaar bij het onderwijs werkzaam. 29. Het Sterhuis 'Uit en thuis', aan de Nieuwe Gracht, uit gaande van de afd. Haarlem van de Ned. Ver. ter behar tiging van de belangen van jongemeisjes, dat in de oorlog gesloten moest worden, wordt heropend. De heer H. van Alphen treedt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af als burgemeester van Zandvoort. 30. De restauratie van de Schuttersmaaltijd van Cornelis Cornelisz. van Haarlem, welk schilderij in het Frans Halsmuseum hangt, is gereedgekomen. 31. De heer J. H. Sauveur te Parijs, vroeger leraar aan de H.B.S., viert zijn tachtigste verjaardag. In Bloemendaal wordt het kinderhuis 'Marijke' van de Nederlands Hervormde vereniging 'Kinderzorg' in ge bruik genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 118