FEBRUARI-MAART onthuld, welke aangebracht zijn ter nagedachtenis van de leden van het personeel der Nederlandse Spoorwegen, die in de oorlogsjaren overleden zijn. MAART 1. t Zuster A. A. Breda Kleijne.nberg, oud-besturende Zuster van Bethesda Sarepta. 2. Dr J. L. C, Wortman, oud-geneesheer-directeur van het Tesselschade Ziekenhuis, wonende te Heemstede, wordt 80 jaar. 3. De gemeenteraad besluit 78.000 beschikbaar te stellen voor de aanleg van een volkstuinen-complex in 'Noord- Akendam' en 126.000 voor aanleg van sportvelden aan de Schalkwijkerweg; in dank worden van de dames A. M. en D. C. de Marez O yens aanvaard voor het Frans Halsmuseum zes Lodewijk XVI stoelen en de vergadering gaat een lening aan van 500.000 tegen een rente van 3%. 4. Dr L. C. Kersbergen in hotel Lion d'Or gehuldigd, ter gelegenheid van het feit, dat deze oud-directeur-genees heer van het St. Elisabeths Gasthuis vijftig jaar geleden slaagde voor het artsexamen (zie 4 Mei) 6. f De heer E. Th. Geesink, oud-voorzitter van de hoofd directie der Nationale Bankvereniging. Gebouw 'Olympia' is ingericht als ontspanningslokaal van spoorwegverenigingen. 7. De voetbalclub 'Haarlem' behaalt het kampioenschap van de eerste klas, district I, van de K.N.V.B. 11. Aan het Frans Halsmuseum is te koop aangeboden een zilveren Lavabo-schotel, in 1649 vervaardigd door de Haarlemse zilversmid Pieter Corneliszoon Ebbekingh; met medewerking van gemeentebestuur en particulieren wordt tot aankoop overgegaan. 12. t De heer H. de Lugt, gepensionneerd bouwkundige van Openbare Werken. 16. In Haarlem is een bedrag van 37.400 opgehaald door de verkoop van 'cm2 Damterrein'. Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag vanDrJ. - 8i -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 121