MAART-APRIL van der Elst, rector van het Christelijk Lyceum, besluit een comité de in de periode van 1942-1947 vervaardigde tekeningen uit te geven (zie 13 December). 17. f De heer R. Borggrave, oud-leraar Frans aan de H.B.S. a. 21. Na een beslissingswedstrijd met Feyenoord in het Olym- cfS<K y y'jj11 wordt E.D.O. kampioen van district II van 22. Katholieken demonstreren in het Concertgebouw tegen het communisme. 24. j" De heer R. A. M. de Heer Kloots, directeur der N.V. Noordhollandse Exploitatie Maatschappij. 26. j" De heer J. Polderman, voorzitter der Vereniging van Reders van vissersvaartuigen te IJmuiden. 27. Catherine Bramwell Booth, kleindochter van Willem Booth, stichter van het Leger des Heils, bezoekt Haarlem. 30. t De heer H. de Vries, oud-hoofd van de Rijksleerschool. APRIL 1. In de brandweerkazerne neemt de heer J. H. C. Roelofs afscheid als commandant van de beroepsbrandweer en geïnstalleerd wordt de heer H. C. VERNOUT-als comman dant van de gereorganiseerde brandweer. De Vrijwilli gers komen weer in dienst (zie 6 April) 2. De Burgemeester roept gezagsgetrouwe ingezetenen op, die bereid zijn deel te nemen aan de in oprichting zijnde vrijwillige gemeente-politie. 3. Gevierd wordt het 7.5_J cirisg bestaan van de Levensver zekeringsmaatschappij 'Haarlem'. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Grafische Bond en van de Koninklijke Nederlandse Bond van Oud-onder officieren vieren het 60-jarig bestaan met een receptie. 5. De Zwitserse kolonel F. M. Schafroth brengt een bezoek aan de Ripperda-kazerne en enkele dagen later aan de Stormschool in Bloemendaal. 6. Mgr J. PHuibers, bisschop van Haarlem, is benoemd tot assistent-bisschop bij de Pauselijke troon. f De heer G. H. Weustink, oud-raadslid en oud-inspec- - 82 -

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1948 | | pagina 122